MATCHDAY: čeká nás odveta EHF poháru s Arendalem

Dnes máme na programu domácí odvetu proti norskému špičkovému týmu ØIF Arendal. Bohužel jdeme do zápasu se ztrátou 14 branek.

První utkání na půdě Norů vyhrál domácí tým 34:20 a na nás je teď ukázat před domácím publikem, že se s takto kvalitním soupeřem dokážeme utkat v rovnocenném boji.

Do zápasu vlivem  zranění několika hráčů nastoupí naši mladíci, kteří zažijí evropskou konfrontaci poprvé. Někteří však byli již součástí výpravy do Norska. Dnes bude výkon týmu záležet také na nich. Při absenci klíčových hráčů se jim tak nabízí jedinečná příležitost se ukázat.

Komentář trenéra Petera Dávida

“Po vypadnutí další spojky Matěje Havrana ze sestavy nám už moc variant nezbývá. Co se týče zkušených hráčů, už nemáme kam sáhnout. Budeme i bez výpomoci Weintritta a Jurky. Do sestavy tak budeme angažovat mladíky a to hlavně na pozice spojek. Bude to zápas Davida a Goliáše, který si chceme hlavně užít a mladí hráči by jej měli vzít jako příležitost se ukázat. V jejich věku nebývá zvykem se na takové úrovní dostat do sestavy. Oni proti Arendalu dostanou hodně času na hřišti, bude to jen na nich, jak šanci uchopí.”

Odveta 2. kola začíná od 18h v ROBE aréně, lístky v prodeji zde

Rozhodčí: Lindenbaum Matan a Laron Dor (Izrael)

Delegát: Igor Karlubik (Slovensko)