MATCH DAYS: víkend v hale ve znamení dvou čtvrtfinálových utkání

Díky podařenému druhému čtvrtfinále na Dukle jsme stav série udrželi na nerozhodném stavu. Čtvrtfinálová série se tak přesunula na naší půdu a bude k vidění pořádná házená. V sobotu a pak v neděli se utkáme proti týmu pražské Dukly, která po odehrání dvou utkání play-off Chance extraligy vypadla i z Evropského poháru. Tam došla do čtvrtfinále, kde nestačila na švédský Alingsas.

Utkání play-off čtvrtého a pátého týmu základní části nabídly velice zajímavou podívanou. Nejprve se minulou středu ujala Dukla prvního vítězství, o den později jsme však úřadovali my a odvezli z Prahy nadějný stav 1:1 na zápasy.

Dnes a v neděli věříme, že nás požene plná zuberská ROBE aréna. Navíc klub již dopředu avizoval fanouškům, aby přišli v zeleném a atmosféru play-off tak povýšili ještě na vyšší úroveň. Dukla je však tým s velice stabilními výkony. Opírá se o rychlé útoky a především výborného brankáře a ikonu klubu – Tomáše Petržalu.

Trenér Peter Dávid
“Dukla Praha podává celou sezónu stabilní výkony, teď jim nevyšel druhý zápas s námi. My jdeme samozřejmě do domácích utkání s velkým odhodláním, musí nám vše sednout. Bude to 50 na 50 a budeme potřebovat fakt velkou podporu fanoušků. Bylo by dobré, kdyby byla v sobotu i v neděli plná hala, opravdu potřebujeme mít tu plnou halu. My víme o cílech Dukly i o tom, jak náročný program měli. Je to dobře rozehrané, ale zdaleka to není hotové, bude to hodně těžké.”

Spojka Lukáš Mořkovský
“Věřím, že všichni potvrdíme výkon a bojovnost, která nás zdobila ve druhém čtvrtfinále v Praze. Ještě k tomu budeme mít za zády plný dům našich fanoušků, s jejich pomocí můžeme uspět.”

H2H

Zápasy play-off: Dukla – Zubří (30:32 – 2. ČF), Dukla – Zubří (31:25 – 1. ČF)

Zápasy základní části: Zubří – Dukla 27:33 (15.2.2023), Dukla – Zubří 29:28 (22.10.2022)

Předzápasové statistiky

Nejlepší střelci ČF: Filip Březina (17) – Tomáš Mičkal (10)

Sedmimetrové hody ve ČF: Jakub Sviták (8) – Tomáš Mičkal (6)

Rozhodčími 3. ČF jsou Králíček Jiří a Letev Milan.

Rozhodčími 4. ČF jsou Horáček Václav a Novotný Jiří.

3. a 4. čtvrtfinále play-off Chance extraligy proti Dukle začínají v 18:00

Lístky na obě domácí utkání koupíte zde https://hczubri.enigoo.cz/app/tickets/events