MATCH DAY: vyrážíme pro body do Brna

Hodně zajímavý souboj čeká dnes fanoušky české házené. V rámci dohrávky 13. kola jedeme do Brna, kde se utkáme s domácím týmem SKKP Handball Brno. Tým Pavla Hladíka odložil utkání, které se mělo hrát v prosinci a je dohráváno nyní.

Brno jako tradičně posílilo o několik zahraničních hráčů, mezi kterými jsou Kikanovič, Došen nebo slovenský Ratkovský. Řady „Kéniku“ doplnil i odchovanec zuberského Sportovního Centra Mládeže Michal Kasal. Rodák z Nového Veselí, který stál i u zrodu mistrovského titulu v Zubří v ročníku 2011/2012, podepsal smlouvu po několika zahraničních působeních právě v Brně. Vlivem zranění se ukáže na hřišti až v další sezóně.

Bilance Brna není příliš přívětivá, naposledy vyhráli na konci listopadu doma s Hranicemi. Doma jsou ale stále neporažení. Z šesti domácích utkání se jim podařilo ukořistit všech 12 bodů! Dnes jim tedy jedeme sebrat domácí neporazitelnost a chceme dovést body do Zubří.

Bilance Brna: v Maloměřicích (remíza 28:28), ve Frýdku (remíza 32:32), v Jičíně (prohra 40:28), Hranice (27:21)

Naše bilance: Nové Veselí (výhra 31:24), v Karviné prohra (35:32), Hranice (výhra 28:20), Frýdek-Místek (výhra 36:26)

Předzápasové postřehy

Trenér Peter Dávid

“Brno hlásí, že je to zápas roku, my to tak nemáme, na zápas čekáme už od prosince. Očekávám vyprodanou halu, zástupy lidí již před halou i v bufetu. Doufám, že zaparkujeme autobus u haly, když je to ten zápas roku. V Brně proběhlo opět několik změn, z věcí z podzimního zápasu se v podstatě připravit nedá. Půjdeme do přípravy tedy podle aktuálních výkonů Brna. Náš soupeř hraje o lepší umístění v tabulce vzhledem k play-off. Jsou pod dvou remízách a budou chtít zápas s námi vyhrát. My jsme se vrátili do starých kolejí a budeme chtít potvrdit formu. Souboj s Brnem já osobně považuji za souboj mentora a žáka. Pavel Hladík byl na stáži v Großwallstadtu když jsem tam trénoval, funguje mezi námi vzájemný respekt a úcta, těšíme se proto na sebe. Rád bych ale potvrdil pravidlo, že se má žák od svého učitele jen učit.”

Levé křídlo Tomáš Mičkal

“Zápas s Brnem pro nás určitě není zápas roku jak Brno prezentuje. Pro nás je to zápas jako každý jiný a jdeme do něho s pokorou a respektem k soupeři a s jasným cílem odvézt si dva body.”

Zápas začíná v 18:00 ve Staré hale Vodova

Živé vysílání na tvcom nebo onlajnech