MATCH DAY: v televizním utkání se porveme o body s Brnem

Dnes se utkáme s Brnem. Kénik je znám už delší dobu svým angažováním zahraničních hráčů. Ti tvoří pevnou páteř týmu, kterou doplňují kvalitní hráči z domácí scény. V týmu Brna najdete rovněž několik zuberských odchovanců – Michal Kasal, Jan Zahradníček, Tomáš Chmela. K nim se letos připojil na hostovaní Tomáš Janků, který přišel pomoct mezi tři tyče. Na lavičce pak asistuje Pavlu Hladíkovi Vojtěch Drápela. Z tohoto výčtu bývalých hráčů Zubří můžeme vyvodit, že se bude jednat o velice atraktivní házenou pro zuberské fanoušky.

Brno si hladce poradilo s Žeravicemi v Českém poháru. Zvládlo také domácí utkání s Hranicemi. Zaváhání však přišlo ve Strakonicích, kde určitě Kénik nepočítal s dělením bodů. Dnešní zápas tak bude pro Brno hodně důležitý. Pokud chce naplnit předsezónní ambice a postoupit v play-off co nejdál, měl by sbírat body i venku. V cestě mu však bude stát kvalitní domácí tým, který se opírá o jednu z nejlepších diváckých kulis v republice.

Dnešní zápas vysílá stanice ČT sport od 16:05.

H2H

Bilance Brna: výhra v Žeravicích – ČP (21:34), výhra s Hranicemi (30:22), remíza ve Strakonicích (26:26)

Bilance Zubří:  výhra na Vsetíně – ČP (24:30), prohra v Lovosicích (30:28), výra s Kopřivnicí (39:25)

Vzájemná bilance: Brno – Zubří 31:33 (10.2.2022), Zubří – Brno 23:20 (15.9.2021)

Trenér Peter Dávid

“Brno tu odehrálo vloni dobrý zápas, takže očekávám kvalitní souboj i teď. Jejich agresivní obrana je fakt dobrá. Uděláme maximum proto, abychom uspěli i když máme teď více zraněných, než bychom si představovali. Chceme si pohlídat dva body. Oproti minulé sezoně jsem z divácké kulisy trochu nešťastný, není to vůbec takové peklo, na které jsem si zvyknul. Proto bych už teď proti takovému týmu, jaké Brno je rád viděl i plnou halu.”

Pravé křídlo Pavel Přikryl

„Brno je silný soupeř, který se opírá o mnoho zahraničních hráčů. My chceme však napravit neúspěch z Lovosic a získat doma další dva body.”

VSTUPENKY KOUPÍTE ZDE