MATCH DAY: v ROBE aréně se ukáže nováček ligy Strakonice

Po několika sezónách opět v nejvyšší soutěži. Strakonice se v minulé sezoně probojovaly až na samý vrchol první ligy, s dvěma remízami a dvěma prohrami tak zaslouženě stanuly na nejvyšším stupni.

V baráži dokonce vyhrály nad Hranicemi, které poslaly technicky vzato do první ligy. Díky změně počtu týmů v Extralize však Hranice zůstaly. To však neměnilo nic na právu Strakonic se utkat s těmi nejlepšími týmy v Česku.

Na to, že jsou Strakonice letos nováčkem, nevedou si spatně. S pěti body okupují 12. příčku a za sebou nechávají Maloměřice a Hranice, které v posledním kole porazily. Připsaly si také výhru na Kopřivnicí a remízu s Brnem.

Trenér Peter Dávid

“Pro nás jsou Strakonice velkou neznámou díky tomu, že jsou nováčkem. My aktuálně bojujeme sami se sebou, když máme tolik zraněných hráčů. Doufám, že tým poskládáme, stejně, jak tomu bylo v poháru. Strakonice venku nezískaly ani bod, neradi bychom se postarali o nějaké překvapení. Jsme favorité a takto k tomu přistoupíme, zodpovědně. Musíme se soustředit na improvizaci, musíme na některé posty poskládat hráče, kteří tam obvykle nehrají.”

H2H

Bilance Strakonic: výhra s Hranicemi (31:29), prohra v Jičíně (41:25), prohra v Prešově (45:23)

Bilance Zubří: výhra s Novým Veselím (35:27, ČP), prohra s Arendalem (26:36), prohra v Arendalu (34:20)

Vzájemná bilance: Strakonice – Zubří (29:26, 3. 2. 2018), Zubří – Strakonice (28:24, 23. 9. 2017)

Tabulkové postavení týmů

Zubří 6. místo – 12b.

Strakonice 12. místo – 5b.

12. kolo extraligy proti HBC JVP Strakonice začíná v 18:00 v ROBE aréně

Vstupenky na zápas koupíte zde