MATCH DAY: v rámci 9. kola jedeme do Prahy

Po reprezentační pauze a zápasu Českého poháru se vracíme zpět do Chance Extraligy. V rámci devátého kola zajíždíme na pražskou Duklu.

Soupeř je to pro nás dobře známý, loni jsme s nimi odehráli souboje o třetí místo, ve kterých jsme uspěli. Vlivem marodky, která momentálně trápí Zubří, bude zápas v Praze o to složitější.

Dukla teď prohrála v osmifinále v Novém Veselí a bude chtít před domácím publikem uspět.

Trenér Peter Dávid “Venkovní zápas na Dukle je pro nás v této situaci nevýhodný. Jsem zvědavý, v jaké sestavě pojedeme, momentálně řešíme problémy se zraněními. Proti Dukle jsme minulou sezónu odehráli sedm zápasů, takže víme co nás čeká. Pro mě je vždycky fajn střetnutí s Mikym Tonarem a teď i s Jirkou Dokoupilem. My v situaci, ve které jsme nemáme co ztratit. S kádrem, který nám zůstal, uděláme ale maximum pro výhru.”

Spojka Matěj Havran “Čeká nás soupeř, se kterým jsme vyhráli v minulé sezóně sérii o třetí místo. Víme, že je můžete porazit. Do Prahy však nejedeme v roli favorita a nejsme svázaní. Naše sestava není ještě kompletní a proto budeme muset výhru vybojovat pečlivou a nápaditou hrou.

H2H

Bilance Dukly: prohra ve Veselí ČP (32:31), výhra v Hranicích (28:40), výhra se Strakonicemi (35:24)

Bilance Zubří: výhra v Bohunicích ČP (11:35), výhra s Novým Veselí (28:23), prohra ve Frýdku-Místku (26:24)

Vzájemná bilance: Zubří – Dukla 37:28 (28.5.2022), Dukla – Zubří 28:24 (25.5.2022), Zubří – Dukla 31:24 (21.5.2022)

Tabulkové postavení týmů

Zubří 5. místo – 10b.

Nové Veselí 8. místo – 7b.