MATCH DAY: udržíme domácí neporazitelnost i proti Veselí?

Po smolné prohře ve Frýdku-Místku přichází na řadu další sobotní utkání na domácí půdě. Soupeřem bude TJ Sokol Nové Veselí. Tým z Vysočiny, se kterým jsme loni vyhráli čtvrtfinálovou sérii, má jen o dva body méně než my. Dnes bude chtít určitě zvítězit a přiblížit se tak bezpečné pozici v tabulce. Zatím se nachází na hraně play-off.

Po remíze s Prešovem a třech výhrách bude chtít Veselí udržet vítěznou bilanci. V cestě jim však budeme stát my a především domácí kotel. Ten nás žene prozatím ve stoprocentních domácích utkáních dopředu.

Tým Petera Dávida, stejně jako všechny ostatní celky, čeká reprezentační pauza. Všichni budou chtít v tomto kole zabodovat, těsně před začátkem repre přestávky je to vždy o něco lepší pro klid a připravenost a opětovné rozjetí ligy.

H2H

Bilance Nového Veselí: výhra s Hranicemi (32:24), výhra ve Strakonicích (18:25), výhra v Újezdě u Brna – ČP (22:51)

Bilance Zubří: prohra ve Frýdku-Místku (26:24), výhra s Brnem (34:27), výhra na Vsetíně – ČP (24:30

Vzájemná bilance: NV – Zubří 22:31 (2.4.2022), Zubří – NV 30:21 (27.3.2022), Zubří – NV 30:23 (26.3.2022)

Tabulkové postavení týmů

Zubří 5. místo – 8b.

Nové Veselí 8. místo – 6b.

Trenér Peter Dávid: “Tým Nového Veselí prošel několika změnami, odešel trenér Kostka, objevili se noví hráči. Je to hodně ambiciózní tým, minulý rok ukázali, že do play-off patří. O Veselí toho víme dost ze čtvrtfinálové série, teď se jede ale nanovo. My se aktuálně trápíme, máme rozmanitou bilanci, doma vyhráváme, venku jsme nezískali ani bod. Chceme proto využít domácí prostředí a my musíme vyhrát. Bojujeme s výpadkami, máme dost zraněných. Musíme to ale zvládnout, pak je repre pauza a my chceme jít do přestávky s klidem.”

Pravé křídlo Pavel Bajer: “Po nevydařeném středečním zápase ve Frýdku musíme napravit naše chyby. Bilance domácích utkání je jasná a zatím platí -Náš dům Náš hrad- a tak to taky zůstane.”

VSTUPENKY KOUPÍTE ZDE

Zápas začíná v 18:00, živě pak na tvcom.cz