MATCH-DAY: sérii s Veselím můžeme ukončit jedním vítězstvím

Naprosto suverénní výkony podalo zuberské áčko během obou utkání proti Novému Veselí. Pouze 21 a 23 inkasovaných branek hovoří za vše. Díky pevné obraně a efektivní střelbě jedeme do Nového Veselí s pomyslným mečbolem. Zápas v ZDT aréně bude možné sledovat živě na stanici ČT sport.

Nové Veselí není však týmem, který by to chtěl zabalit. Peter Kostka určitě vymyslí něco, s čím by chtěl překvapit sebevědomou obranu Zubřanů. V tomto zápase se už může rozhodnou o postupujícím. Pokud vyhrajeme, sérii ukončíme za stavu 3:0, pokud se však nezadaří, série bude pokračovat nedělním utkáním ve stejný čas.

Bilance Nového Veselí: prohra v Zubří (30:21), prohra v Zubří (30:23), v Lovosicích prohra (27:24), Jičín výhra (24:20)

Naše bilance: doma výhra 2x Veselí, v Kopřivnici remíza (32:32), Plzeň výhra (33:22)

Předzápasové postřehy

Trenér Peter Dávid

“Víme, kam jedeme, jaké peklo nás čeká. Jejich fanoušci jsou dobří, podobně jako ti naši. Musíme počítat s jiným mužstvem Nového Veselí. Dají do toho všechno, je to jejich poslední šance. Budou neskutečně kousat a my musíme být odolní. Musíme počítat s každým scénářem, který nás tam může čekat. Bude se tam, podle mě, rozhodovat až v posledních minutách, možná i vteřinách.”

Brankář Šimon Mizera

Ačkoliv mohou výsledky z prvních dvou zápasů vypadat jednoznačně, s Novým Veselím to není nikdy jednoduché. Navíc nás u nich na domácí palubovce, s ohromnou podporou jejich fanoušků, nečeká žádná lehká mise. Stále ale platí naše role favorita, kterou chceme opět potvrdit a ukončit tak sérii v co nejkratším čase.”

Zápas začíná v 17 hodin v ZDT aréně. Přenos na ČT sport v 16:55.

Živé vysílání na ČT sport, tvcom nebo onlajnech