MATCH DAY: První zápas roku je tady, jedeme do Karviné

Dnes se po zimní pauze, která byla spojena s Mistrovstvím Evropy, vracíme do herního cyklu. Hned na úvod roku 2022 zavítáme na horkou půdu odvěkého rivala – HCB Karviná.

Baník potvrzuje již několik sezón, že patří mezi elitu české házené. V podzimní části jsme se utkali dokonce dvakrát. Jednou v rámci 5. kola extraligy (prohra 25:28) a podruhé v osmifinále ČP (prohra 24:27). V minulé sezóně jsme na sebe narazili ve čtvrtfinále, kde jsme Slezany hodně potrápili. Až v závěrečném pátém utkání rozhodl Baník o svém postupu. Proto se dá ostrá bitva očekávat i dnes.

Bilance Karviné: v Plzni ČP (prohra 26:22), v Jičíně (výhra 26:30), Famagusta (výhra 33:22), Na Dukle (výhra 21:28)

Naše bilance: Hranice (výhra 28:20), Frýdek-Místek (výhra 36:26), Jičín (výhra 30:24), Plzeň EHF pohár (výhra 32:28, v celkovém součtu jsme ale prohráli a z EHF poháru vypadli)

Předzápasové postřehy

Trenér Peter Dávid: “S Karvinou jsme odehráli ligový i pohárový zápas doma. Mají výhodu domácího prostředí, tím pádem je favorit jasný. My máme plán, že bychom chtěli Karvinou velice potrápit. Uděláme maximum, aby byl zápas otevřený až do konce. Narazíme na silný střed obrany, když se podíváte na obranu Česka na ME, stáli tam jen karvinští. Máme s ní velké problémy, potažmo i s oběma brankáři.”

Spojka Matěj Havran: “Po zimní pauze nás čeká první zápas a hned Karviná. Na podzim jsme spolu odehráli 2 zápasy, takže máme z čeho čerpat při přípravě na těžkého soupeře. Minulou sezónu jsme v play-off ukázali, že v Karviné dokážeme vyhrát. Věřím, že se o to pokusíme i tentokrát.”

Zápas v Karviné začíná v 18:00

Živé vysílání na tvcom nebo onlajnech

TVCOM

ONLAJNY