MATCH DAY: poslední zápas základní části hrajeme doma proti Hranicím

Máme vše ve svých rukou. V posledním kole základní části Chance extraligy vyzveme na domácí půdě TJ Cement Hranice. V podzimní části jsme s nimi remizovali, zápas v Hranicích víceméně odstartoval náš zmar, který s námi táhl dlouho.

V případě dnešního vítězství si stoprocentně zajistíme účast v play-off. Tabulka je velice vyrovnaná a vše se bude rozhodovat až dnes. Některé týmy budou slavit postup, pár nešťastných skončí v play-out.

Trenér Peter Dávid

“Liga je neskutečně vyrovnaná a rozhodne se v posledním kole, jsme ale v lepší pozici než ostatní týmy. Šanci na play-off jsme díky výhře ve Strakonicích neztratili a díky kontumaci zápasu s Prešovem máme vše ve svých rukou. Samozřejmě víme, co se odehrálo v Hranicích v podzimní části. Je to derby, takže se dokáží vybičovat k nejlepším výkonům. Musíme udělat poslední krok, máme to před domácím publikem. Abychom toho play-off dosáhli, potřebujeme fanoušky, kteří nás poženou za vítězstvím.”

Pivot Filip Šišák

“Čeká nás poslední zápas základní části a motivace opravdu nechybí, jelikož máme Hranicím co vracet. Snad jsme se poučili z chyb, které jsme nasekali u nich a doma zvítězíme.”

H2H

Bilance Hranic: prohra s Jičínem (24:32), prohra se Strakonicemi (22:31), prohra v Prešově (28:20)

Bilance Zubří: výhra ve Strakonicích (28:33), prohra v Plzni (37:27), prohra s Duklou (27:33)

Zápas podzimní části: Hranice – Zubří 27:27 (16.11.2022)

Tabulkové postavení týmů

Zubří 7. místo – 23b.

Hranice 14. místo – 2b.

Rozhodčími jsou Bubeníček Tomáš a Petruška Tomáš.

26. kolo Chance extraligy proti Hranicím začíná v 18:00