MATCH DAY: Poslední krok k vytouženému finále

Není čas na změnu taktiky, není prostor pro překvapení soupeře. V letošní sezóně jsme se s Plzní potkali již sedmkrát! Dnes to bude už po osmé, týmy mají tolik materiálu k video rozboru, že musí být oba celky na sto procent připraveny. Po velice úspěšném boji v Plzni dnes budeme chtít uspět a zítra se můžeme probudit jako účastníci finále Chance play-off extraligy házené.

V dnešním zápase se budeme snažit, aby se mohl náš tým ucházet o titul v přímém boji s rivalem z Karviné. Dnes to bude o vůli a o koncentraci, Plzeň nemá už v podstatě co ztratit a zde může jen získat. My se ale budeme chtít vyhnout potenciálnímu pátému zápasu a před skoro vyprodanou halou zaručit po 10 letech přímý boj o titul. V roce 2012 se nehrálo play-off, ale nadstavba. Tehdy jsme kolo před koncem věděli, že se staneme mistry. Poslední zápas nadstavby byl už jen třešničkou na dortu. To bylo něco málo z historie, pokud se vrátíme do současnosti, bilance obou týmů dnes nebude tradičně poslední 4 zápasy, ale vzájemná bilance v této sezóně:

3. semifinále: Plzeň – Zubří 24:26

2. semifinále: Zubří – Plzeň 31:25

1. semifinále: Plzeň – Zubří 26:20

21. kolo extraligy: Zubří – Plzeň 33:22

EHF cup (odveta): Zubří – Plzeň 32:28

EHF cup: Plzeň – Zubří 35:27

10. kolo extraligy: Plzeň – Zubří 29:23

Předzápasové postřehy

Trenér Peter Dávid

“Po naprosto famózním výkonu v Pzni nám už jen chybí proměnit mečbol. Bude to ale velmi těžké, máme všichni v paměti jak prohrávala Plzeň 1:2 s Brnem a pak celou sérii otočili, jsme tím poučeni. Po sedmi odehraných zápasech to bude už jen o tom, jak se hráči vyspí a o tom, jak to vše vyjde. Záviset to bude také na individuálních výkonech. O taktice se nemusíme ani bavit, není co vymýšlet. Musíme počítat s několika scénáři a musíme to zvládnout psychicky. Budeme se opět opírat o diváckou kulisu, která vytvoří domácí peklo.”

Spojka Dušan Palát

“Doma nás s Plzní nečeká opět nic jednoduchého. Poslední krůček je vždy ten nejtěžší, ale věřím, že nám pomůže plná domácí hala. Požene nás dopředu a my získáme třetí bod a ukončíme tak tuto sérii.”

Zápas začíná v 17:00 v ROBE aréně

Živé vysílání na ČT sport, tvcom nebo onlajnech