MATCH DAY: play-off rozehrajeme na Ruzyni

Začíná play-off, část sezóny, na kterou všichni čekali. Právě teď se hraje o všechno. V letošním ročníku Chance extraligy narazíme ve čtvrtfinále na pražskou Duklu.

Tým, se kterým jsme vloni vyhráli souboj o bronz. V aktuální sezóně s nimi však nemáme vůbec dobrou bilanci. Byť jsme dokázali většinu času na podzim na Dukle bojovat o dva body, skončil zápas prohrou o gól. Doma jsme týmu Michala Tonara podlehli o 6 branek.

Teď je ale na řadě vyřazovací fáze a zde se jede nanovo. Zuberský tým bude chtít zužitkovat pozitivní bilanci ze závěru základní části a taky chce dokázat, že do play-off patří právem.

Trenér Peter Dávid

“Budou to zápasy, které nazýváme mezi starými známými. Hráli jsme spolu hodněkrát, v play-off jsme se potkali v boji o bronz. Teď se to garde ale otočilo, teď hrajeme dvakrát na Dukle. Do semifinále bychom chtěli postoupit, nicméně Dukla předvádí fantastické výkony. Já předpokládám hodně vyrovnané souboje. Víme, kde jsou jejich silné zbraně, musíme se na ně připravit.”

Spojka Matěj Havran

“S play-off začíná sezóna nanovo. Do obou zápasů na Dukle jdeme naplno. Chtěli bychom uspět a mít dobrou pozici před domácími zápasy.”

H2H

Bilance Dukly: prohra v Alingsas (39:33 – E. Pohár), prohra v Lovosicích (33:31), výhra s Kopřivnicí (40:37)

Bilance Zubří: výhra s Hranicemi (41:30), výhra ve Strakonicích (28:33), prohra v Plzni (37:27)

Zápasy základní části: Dukla – Zubří 29:28 (22.10.2022), Zubří – Dukla 27:33 (15.2.2023)

Předzápasové statistiky

Nejlepší střelci: Jiří Dokoupil (101) – Tomáš Mičkal (117)

Sedmimetrové hody: David Šůstek (22) – Tomáš Mičkal (35)

Tresty: Filip Šišák 16x 2min, 2x ŽK, 1x ČK – Matúš Moravčík 13x 2min, 1x ŽK, 1x ČK

Brankáři: Tomáš Petržala 282 (41%), Jakub Votava 167 (36%) – Jakub Krupa 156 (31%), Štěpán Krůpa 195 (36%)

Rozhodčími jsou Hájek Milan a Kozler Tomáš.

1. čtvrtfinále play-off Chance extraligy proti Dukle začíná v 18:00