MATCH DAY: Na Velikonoční pondělí jedeme do Plzně

Vysněné semifinále je tady. Po skvělé sérii s Duklou ve čtvrtfinále narazíme v semifinále na Plzeň. Talent patří v posledních letech mezi pravidelné účastníky finále a v posledních 8 sezonách byli vždy zlatí nebo stříbrní. Bezpochyby své kvality Plzeň potvrzuje i v této sezóně.

My jsme však v laufu a to i kvalitní tým jako Dukla pocítila. Do semifinále nejdeme jako favorit a to nám vyhovuje. Po trápeních z průběhu sezóny teď můžeme jen překvapit.

Proti Plzni jsme si to minulý rok rozdali stejně jako letos v semifinále. Po třech utkáních jsme vedli 2:1 a byli jsme na koni. Bohužel se nám domácí zápas nepovedl a série se přesunula na poslední utkání do Plzně. Tam jsme prohráli na sedmičky a zbyl na nás boj o bronz.

Trenér Peter Dávid

“Pro nás je naprosto nepochopitelné, proč hrajeme na Velikonoční pondělí. Hrací dny jsou myslím sobota a neděle. Nesouhlasím s průběhem play-off, když hrajeme pak hned ve středu. Je to nedůstojné. Není normální aby se tak semifinále nejvyšší ligy odehrálo. Co se týče zápasu, tak se vracíme rok zpět, když jsme narazili na stejného soupeře. Uvidíme jak to letos vyjde. Plzeň je favorit a my se s tím musíme popasovat.”

Křídlo Pavel Bajer

“Plzeň, favorit semifinále, to s námi nebude mít lehké. Ve čtvrtfinále jsme ukázali, že patříme do bojů o medaile a že se s námi musí počítat. Pokud předvedeme bojovný výkon jako proti Dukle, bude to vyrovnaná série.”

Zápasy základní části

Plzeň – Zubří 37:27 (22.2.2023), Zubří – Plzeň 27:24 (26.10.2022)

Rozhodčími jsou Horáček Václav a Novotný Jiří.

1. semifinále play-off Chance extraligy proti Talent týmu Pl. kraje začína ve 20:15 v Plzni.

Utkání lze sledovat živě ČT sport!