MATCH DAY: jedinečná šance na první body z venku, hostit nás budou Hranice

V posledních zápasech máme formu. V Chance Extralize jsme vyhráli dvě utkání za sebou, když jako první přišel Talent o body, následně jsme přestříleli Strakonice 34:24 a navíc jsme postoupili přes Nové Veselí do semifinále Českého poháru. Všechna tato utkání jsme však odehráli doma, na hřištích soupeřů se nám ale vůbec nedaří. Domů jsme nepřivezli jediný bod. To se pokusíme změnit dnes proti poslednímu Cementu.

Hranice nezískaly letos jediný bod. Velkým problémem pro ně je i fakt, že mu nezbývá mnoho zápasů s týmy ze spodku tabulky. S Maloměřicemi odehrál již obě utkání a ve Strakonicích také padl. Proto se potřebuje co nejdříve nastartovat, jinak bude hrozit pád o soutěž níž.

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Jde o klasické derby, ve kterém je zřejmé, kdo je favoritem. Chtěli bychom stejně jak proti Strakonicím udržel roli favorita. Hranice hrají doma, mají výhodu, postavení v tabulce je však jiné. Samozřejmě to bude pro nás těžký zápas, budou se chtít vytáhnout. Hodně týmů už potrápily. S Lovosicemi vyhrávaly o sedm gólů, jsou nebezpečné. Do Hranic jedeme se sestavou, která se doma se Strakonicemi osvědčila.”

Tomáš Kyryljuk, spojka HC ROBE Zubří: „Do Hranic si jedeme pro dva body. Nemůžeme však soupeře podcenit a musíme do toho jít s plným nasazením. Určitě to nebude jednoduché, Hranice jsou bez bodu a my máme hodně zraněných, budou chtít využít situace. My si musíme vytvořit respekt hned od začátku utkání.“

H2H

Bilance Hranic: prohra v Jičíně (42:26), prohra ve Strakonicích (31:29), prohra s Prešovem (27:40)

Bilance Zubří: výhra se Strakonicemi (34:24), výhra s Novým Veselím (35:27, ČP), prohra s Arendalem (26:36, EHF)

Vzájemná bilance: Zubří – Hranice (28:20, 18.12.2021), Hranice – Zubří (21:30, 25.9.2021)

Tabulkové postavení týmů

Zubří 5. místo – 14b.

Hranice 14. místo – 0b.

13. kolo extraligy proti TJ Cement Hranice začíná v 18:00 ve SH Žáčkova v Hranicích.