MATCH DAY: domácí utkání proti mistrovi z Plzně

Dnes se mezi sebou utkají jedny z nejkvalitnějších týmů jaké česká extraliga má. Společně s Plzní držíme velkou vítěznou bilanci. Nebýt prohry v Karviné, na naší straně by to bylo 11 zápasů bez prohry, na straně Plzně je to 14 výher.

Plzeň znovu v této sezóně ukazuje svou sílu. Nedávno vyhrála Český pohár, postoupila do ČF EHF poháru a znovu si jde i pro titul v lize. Hosté mají ještě šanci na první místo, v cestě jim stojíme však my. Plzeň také trápí rozsáhlá marodka, do Brna přijeli ve dvanáctičlenném týmu. Dá se však očekávat, že do Zubří přijedou v plné síle.

Dnešní zápas tak přinese rozhodně kvalitní házenou, kterou určitě nechcete prošvihnout.

Bilance Plzně: v Brně výhra (25:28), Jičín výhra (28:27), s Veselím finále ČP výhra (24:27), Esch 2x výhra v EHF poháru (29:26 doma, 30:34 v Lucembursku)

Naše bilance: v Lovosicích výhra (25:31), Maloměřice výhra (39:22), ve Frýdku-Místku výhra (30:35), v Brně výhra (31:33)

Předzápasové postřehy

Trenér Peter Dávid

“Zápas s Plzní je pro nás vyvrcholením formy, protože máme z posledních jedenácti zápasů jedinou porážku v Karviné. U nás se nedá už moc řešit umístění, je to čistě teorie. Plzni jde o více, jde jim o to, aby se udrželi na prvním místě. Myslím, že Plzeň půjde úplně naplno, u nás to nebude jiné. Oba kluby mají neskutečnou formu, u Plzně je ještě ozdobou vítězství v Českém poháru, kde vývoj těžkého zápasu otočili. Doufám, že bude návštěva ještě větší než byla na Maloměřice.”

Levé křídlo Josef Dobeš

“Ještě se dá hovořit o možné teoretické šanci na druhé místo a proto si jdeme pro vítězství. Plzeň je úřadující mistr a také vyhrála Český pohár. Bude to hodně složitý boj. Nechceme však naši bilanci výher ztratit a čekáme plnou halu, kde jsou naším osmým hráčem fanoušci.”

Zápas začíná v 18 hodin v ROBE aréně.

Vstupenky zakoupíte zde

Živé vysílání na tvcom nebo onlajnech