MATCH DAY: doma se utkáme s vicemistrem z Plzně

Díky 2. kolu EHF Evropského poháru v Norsku odehrajeme domácí utkání 10. kola proti Plzni s předstihem. Již po několikáté budeme hrát zápas ve středu, s takto nabitým programem utkání to však jinak nelze. Naše sestava se potýká s několika výpadky, které však nebudou tak citelné jako na Dukle.

Plzeň jsme potkali v semifinále loňského play-off. Po matchballu, který jsme drželi, se dokázala Plzeň vzchopit a dvakrát po sobě zvítězit. Do finále tak dokráčel právě Talent tým Plzeňského kraje.

Teď je však nová sezona a hlavně hrajeme doma! Náš tým bude opět spoléhat na výbornou atmosféru a podporu svých fanoušků v zádech.

Trenér Peter Dávid “Jsem rád, že budeme moct některé hráče zařadit zpět do sestavy. Počítáme s více variantami. Plzeň kvalitně posílila, jsou dost nebezpeční. Dojede hodně našlapaný tým s brutálně ofenzivní obranou. Poslední vzpomínka na domácí zápas s Plzní není pozitivní. Máme ještě malé déjà vu z minulé sezony. Já doufám, že budeme mít hodně dobrý den a zápas se nám povede. Abychom doma porazili Plzeň, musí si všechno sednout.”

Křídlo Tomáš Mičkal “Po hloupé porážce na Dukle body doma rozhodně ztrácet nechceme. I když Plzeň ještě neztratila ani bod, tak věřím, že se v rámci našich momentálních možností dobře připravíme a s podporou našich skvělých fanoušků se popereme o dva body.”

H2H

Bilance Plzně: výhra s Hranicemi (44:24), výhra ve Strakonicích (24:30), výhra s Prešovem (37:34)

Bilance Zubří: prohra na Dukle (29:28), výhra v Bohunicích ČP (11:35), výhra s Novým Veselí (28:23)

Vzájemná bilance: Plzeň – Zubří 33:32 po 7m (8.5.2022), Zubří – Plzeň 22:28 (4.5.2022), Plzeň – Zubří 24:26 (1.5.2022)

Tabulkové postavení týmů

Zubří 6. místo – 10b.

Talent Plzeň 1. místo – 16b.

10. kolo extraligy proti Talent týmu Plzeňského kraje začíná v 18:00 v ROBE aréně

Vstupenky na zápas koupíte zde