MATCH DAY: dnes si to rozdáme s Karvinou v tradičním derby

V Karviné jsme prohráli nešťastnou ranou v poslední vteřině o jediný gól. Byla to rána Adama Ptáčníka , která nás stála bod z Karviné. Nyní však hrajeme před domácím publikem a v extralize jsme doma ještě nepadli. Potvrdíme domácí dominanci a oplatíme Karviné smolnou prohru?

Karviná ukazuje, jak stabilním týmem je. Nachází se na třetí pozici tabulky Chance extraligy. Tým se opírá především o útočnou sílu a variabilitu akcí. Největší hrozbou budou dnes spojky, které tvoří páteř týmu. Ať už je to Patzel, Solák, Ptáčník nebo Fulnek, Baník se vždy může spolehnout na velkou úspěšnost střelby.

V posledním zápase si poradili s Hranicemi. Nebyl to však úplně přesvědčivý výsledek. Za to ve Strakonicích nebylo co řešit. Velký souboj přineslo 13. kolo v Prešově. Tam zavítala mimo jiné početná družina fanoušků Baníku, která přijede určitě i dnes. Vedení se mezi Prešovem a Karvinou přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec bylo k vidění dělení bodů.

Trenér Peter Dávid

“Sice je naše vzájemná bilance za poslední dobu velice nepříznivá, chceme potvrdit domácí výkonnost, která je diametrálně odlišná od zápasů venku. Rádi bychom protrhli tu šňůru proher s Karvinou a doufám, že dojde hodně fanoušků a vytvoří tak skvělou kulisu. Jsem rád, že se nám do kádru pomalu vracejí zranění hráči a budeme téměř kompletní.”

Spojka Lukáš Mořkovský

“Po třech venkovních zápasech se ukážeme znovu na domácí palubovce proti mistrovi z Karviné. Do zápasu půjdeme určitě pro výhru, potřebujeme nutně body po zaváhání v Maloměřicích. Těšíme se na úžasnou atmosféru, která nás povede kupředu. Můj dům, můj hrad!”

H2H

Bilance Karviné: výhra s Hranicemi (29:23), výhra ve Strakonicích (27:40), remíza v Prešově (34:34)

Bilance Zubří: prohra v Maloměřicích (34:29), výhra  v Jičíně (29:30), remíza v Hranicích (27:27)

Zápas podzimní části: Karviná – Zubří 29:28 (17. 9. 2022)

Tabulkové postavení týmů

Zubří 5. místo – 17b.

Karviná 3. místo – 22b.

Rozhodčími jsou Bubeníček Tomáš a Petruška Tomáš.

16. kolo extraligy proti HCB Karviná začíná v 18:00

VSTUPENKY: https://hczubri.enigoo.cz/app/tickets/events/191