Máme za sebou úspěšné první kolo Evropského poháru

V pátek v sobotu se hrálo první kolo EHF Evropského poháru v zuberské hale. Soupeřem byl turecký tým Izmir BSB SK. Příprava na tohoto soupeře byla takřka nulová, tým Petera Dávida dokázal sehnat jeden záznam z utkání, ale to bylo vše. Zubřané tak mohli jen stěží odhadovat, jak na tom Izmir bude.

První zápas – pátek 9. září: Izmir BSB SK – HC ROBE Zubří 27:46 (14:22)

Začátek zápasu byl hodně poklidný, oba týmy zjišťovaly, jak na tom ten druhý je. Izmiru se dařila souhra s pivotem a obraně Zubří dělaly problémy také spojky. Postupně jsme se ale dostávali více do tempa a začali navyšovat svůj náskok. Naše druhá vlna a hra 7na6 nedovolila Izmiru se nijak bránit. Do sobotního duelu jsme si tam nesli devatenáctibrankový náskok.

Sestavy, střelci a statistiky 1. utkání

Odveta – sobota 10. září: HC ROBE Zubří – Izmir BSB SK 40:29 (21:17)

Klíčové pro tento odvetný duel bylo pohlídat si tureckého pivota a pravou spojku. Ze začátku se to vůbec nedařilo a Izmir vedl už 3:7. Obrat přišel okolo 20. minuty, kdy se do brány dostal Jakub Krupa, který nastoupil po nemoci již do obou utkání a dodal zuberské obraně jistotu. Jeho zákroky a především rychlé pasy do první vlny začaly pomalu ničit tureckého soupeře. Do zápasu poté nastoupili i naši nejmladší a výsledek jsme ji už pohlídali.

Sestavy, střelci a statistiky 2. utkání

Celkové skóre 1. kola: 86:56 pro HC ROBE Zubří

Soupeřem pro druhé kolo bude ØIF Arendal z Norska.

ØIF Arendal – Aplikace na Google Play

Další zápas hrajeme v sobotu 17.9. ve 20:00 na půdě HCB Karviná, utkání bude vysílat ČT sport!