Maloměřicím jsme nedali šanci. Vyhráli jsme o 17 branek

V sobotní zamračený podvečer jsme odehráli 6. kolo Chance Extraligy pro brněnským Maloměřicím. Zápas se nám do puntíku povedl. Naši střelci drželi celou dobu utkání velkou úspěšnost zakončování nad 70%. V defenzívě se nám také dařilo. Díky spolupráci s obranou se dnes brankáři vyhoupli na 60 % úspěšnost zákroků. Zajímavostí utkání byl také věkový průměr na naší straně a to 21,5 let!

Zlomové momenty: Maloměřice měly skvělý vstup do utkání, od poloviny páté minuty ale začalo diktovat tempo utkání Zubří a čtyřmi trefami v řadě odskočilo do vedení. Rozhodujících pro mamuty bylo posledních devatenáct minut úvodní půle, kdy hosté vstřelili pouhé čtyři branky. Valaši nezastavovali ani ve druhé půlhodině hry a své vedení kontrolovali až do samotného konce.

Zajímavost zápasu: Jen za první tři minuty hry rozdali rozhodčí dvě žluté karty. Na domácí straně pykal Matěj Havran a za hosty Sinisha Pavlov.

Nejlepší střelec: Domácí Mikuláš Kucsera vstřelil čtyři ze svých šesti tref ze sedmiček, na druhé straně Jan Ipser skóroval vždy ze hry.

Co výsledek znamená: Zubří padlo jen v duelu s Karvinou a stále se drží v horních patrech tabulky. Maloměřice mají na kontě dva body, za což jim náleží jedenáctá příčka.

HC ROBE ZUBŘÍ – SHC MALOMĚŘICE BRNO 34:17 (16:10)

Nejvíce branek: Kucsera 6/4, Mancl 4, Pšenica, Kaminski, Kyryljuk, Havran 3 – Ipser 6, Pavlov 4, Koubek 3

Sedmimetrové hody: 4/5 – 0/1 Vyloučení: 2:4

Rozhodčí: Michal Hanák – Luboš Pavlíček

Zápis a průběh utkání

Trenér hostů, František Urban: “Jednoznačná gratulace domácím k výhře. Dneska nás přehráli ve všech herních činnostech. Možná je pro nás složité hrát za dva až tři dny dva těžké zápasy. Chyběl pohyb a větší agresivita v obraně. Zuberští mladí hráči vzali svou šanci za pačesy a ukázali, že to umí. Individuálně u nás nemám koho vyzdvihnout. Hráli jsme dnes fakt zle. Plus nás terorizovali brankáři, tolik vyložených šancí, které jsme zahodili. Pro nás bude důležitý zápas ve středu v poháru. Musíme se začít koncentrovat na úplně základní házenkářské principy.”

Trenér domácích, Peter Dávid: “My jsme měli nějaké představy, chtěli jsme hodně rotovat hráče, viděli jsme jak to Maloměřice mají s programem a šíři kádru. Rozdílu týmu odpovídá výsledek. Maloměřice byly důstojným soupeřem, prvních patnáct až dvacet minut jsme se nedokázali od nich odrazit. Jsem strašně rád, že jsme udrželi tempo hry. Samozřejmě jsme byli podpoření oběma brankáři, to se hraje jinak. Všechno nám vyšlo, jsem rád za to, jak to kluci uchopili.”

Hráč hostů, Jan Škalda: “Chci pogratulovat Zubří. Od začátku to bylo o nasazení, bylo vidět, že chce Zubří víc. Ačkoliv jsme se tahali v prvních minutách tak bylo vidět, že nestíháme. Myslím, že jsme měli na začátku sezóny lepší zápasy. Musíme ukázat, že máme lepší tým, než jak to teď vypadá.”

Hráč domácích, Pavel Dufek: “Všechno už bylo řečeno, můžeme být rádi, že jsme tento zápas zvládli a připsali si dva body do tabulky.”

Další utkání sehrajeme venku ve čtvrtek 5. října s Duklou Praha.