Luxusní týmový výkon, z Plzně jsme dovezli mečbol

Parádní bitvu viděli diváci v Plzni, kde se odehrálo před kamerami České televize třetí utkání semifinále. Hrálo se o mečbol. Duel načal gólem Lukáš Mořkovský, odpověděl Jan Stehlík. Po úvodní přetahované přišly dvě zlomové pasáže. V rozmezí 17.-19. minuty nasázelo Zubří tři branky bez odpovědi zásluhou Davida Mazurka, Matěje Havrana a Miroslava Jurky.

Stejnou sérii navíc zopakovali hosté o chvilku později, trefy Jurky, Mořkovského a Lukáše Hybnera vyšvihly Zubří do vedení 13:10. Na druhé straně neproměnil sedmičku Petr Linhart, záhy na druhé straně skóroval Jurka. První poločas ovládla parta trenéra Petera Dávida 15:11.

Zkraje druhé půle vzepětí Talentu dospělo až do rozdílu o jedinou branku, tlak Západočechů nezastavil ani time-out zuberského kouče. Na druhé straně ale poté zareagoval Lukáš Hybner a Lukáš Mořkovský, Zubří vedlo 22:19. Pak vyfasoval červenou kartu Jan Stehlík, který trefil Mořkovského do obličeje. Hosté si náskok hlídali až do samotného závěru, Jan Chmelík ještě dvěma góly dal Talentu naději tím, že rozdíl stáhl opět pouze o jedinou branku. Duel ale zakončil Dušan Palát trefou sedm vteřin před koncem. Zubří skolilo obhájce triumfu podruhé za sebou – 26:24, vede v sérii 2:1 a mečbol bude moct proměnit na domácí palubovce už ve středu.

3. SF: Talent tým Plzeňského kraje – HC ROBE Zubří 24:26 (11:15)

Nejvíce branek: Šafránek 5, Stehlík 4, Linhart 3 – Mořkovský 7/2, Jurka 4, Havran, Dobeš a Mazurek po 3

7m hody: 2/3 – 2/2 Vyloučení v min.: 6:2 (přímá ČK Stehlík)

Rozhodčí: Hanák Michal, Pavlíček Luboš

Celý zápis a průběh zde

Stav série: 2:1 pro Zubří

„O zápase rozhodla poslední desetiminutovka první půle, kdy jsme zbytečně nedisciplinovaností ztratilo několik míčů a Zubří uteklo na rozdíl čtyř branek. A to už se nám bohužel nepovedlo dotáhnout,“ komentoval trenér Petr Štochl pro klubové stránky. „Nevzdali jsme to ani za nepříznivého stavu. Ale je škoda, že jsme nešli do vedení aspoň o gól, to by z psychologického pohledu znamenalo vzpruhu. Já se do Zubří těším. Čeká nás bouřlivé prostředí, ale je to tam fajn, k házené to patří. My už jsme za stavu 1:2 jeli do Brna a dokázali jsme sérii vrátit do Plzně, pro vítězství si pojedeme i do Zubří, máme na to,“ uzavřel.

Na druhé straně byla samozřejmě euforie, Zubří je jen krok od postupu do finále. „Jeli jsme do Plzně uhrát druhý bod, dneska už jsme tady chtěli vyhrát,“ kontroval Peter Dávid. „Věřili jsme, že to dáme. Ukázala se obrovská vnitřní síla, perfektní kolektivní výkon.“

zdroj: handball.cz