Lukáš Weintritt: Svou roli vnímám jako podpůrnou, týmu chci pomoct, jak nejvíc to půjde

Novou hostující posilou zuberských házenkářů je pro tuto sezónu dvaatřicetiletý obránce původem ze Vsetína Lukáš Weintritt. Ten se i přes svou časovou vytíženost na angažmá v Zubří těší a je připraven týmu pomoci. Jak se Lukáš v Zubří cítí a kdy jej poprvé uvidíme na zuberské palubovce, se dočtete v krátkém rozhovoru.

Mohl by ses na úvod čtenářům krátce představit? V jakých klubech jsi působil?

V Zubří nebudu působit poprvé. Odehrál jsem za něj dorostenecké kategorie. Jinak jsem ale házenkářsky vyrůstal na Vsetíně. Co se extraligy týče, několik let jsem hrál za Hranice, poté za Jičín a nakonec v Brně. Když jsem se pak vracel zpátky na Valašsko, myslel jsem, že už s házenou skončím, ale nakonec jsem přijal angažmá za prvoligový Zlín a momentálně hraji na Vsetíně, kde to všechno vlastně začalo.

Jak se zrodila myšlenka tvého hostování v Zubří?

Myslím si, že se jednalo o vzájemnou domluvu mezi vedeními obou klubů. Zubří a Vsetín na výměně hráčů spolupracují již velmi dlouho, zejména v kategoriích dorostu, kdy vsetínské nadějné talenty často přestupují do Zubří nebo se naopak zuberští dorostenci rozehrávají u nás na Vsetíně. Bylo mi nabídnuto, že tady ta možnost hostování je. Nejdřív jsem to nebral moc vážně, protože vím, jak to mám s časem a nedokázal jsem si představit, jak bychom se mohli domluvit, protože vzhledem k mému vytížení toho nemohu moc nabídnout. V nejvyšší soutěži je třeba pravidelných tréninků s týmem, já ale mám dvě malé děti, pracuji ve Zlíně, žiju na Vsetíně a vsetínská házená pro mě je a bude vždy prioritou, protože tomu klubu chci vrátit, co mi dal. Nakonec ale i přes mé omezené možnosti jsme se se Zubřím domluvili, tak jdu do toho.

Jak se v Zubří cítíš?

Jako bych přišel do šatny dorostenců . Starších kluků tam moc není. Jsou to vesměs mladí nadějní hráči. Pomalu se do kádru začleňuji. Celkově si zvykám také na styl hry. Když já jsem s házenou začínal, hrálo se více silově. Nyní jsou herní kombinace spíše svižné a dynamické.

Jaká jsou tvá očekávání od působení v Zubří?

Chtěl bych co nejvíce pomoci týmu, být klukům oporou. Když bude zájem, rád se podělím o své zkušenosti. Nemyslím si, že bych byl základním prvkem sestavy, na kterém by vše stálo. Svou roli vnímám spíše jako podpůrnou. Samozřejmě se ale na angažmá těším, je to pro mě výzva.

Kdy tě poprvé uvidíme na palubovce?

Bohužel utkání v Karviné jsem časově nestíhal, bylo to narychlo. Myslím ale, že ve středu 21. září proti Kopřivnici už bych nastoupit měl, pokud mě trenér Dávid bude do sestavy potřebovat.

Autor rozhovoru: Kamila Krupová