Lovosicím jsme ve čtvrtém čtvrtfinále nestačili, budeme hrát nadstavbu

Zlomové momenty: Duel byl velmi vyrovnaný, Lovosice ale zabraly a strhly vedení na svou stranu těsně před koncem poločasu a na začátku druhé půle. Zubří se však znovu dotahovalo, jenže tentokrát už vyrovnat nedokázalo a padlo rozdílem jediné branky.

Zajímavost zápasu: Lovosice potvrdily dominanci nad soupeřem. Zubří ale v průběhu druhé půle dokázalo několikrát snížit na rozdíl jediné branky, naposledy v 56. minutě. Jenže pak se už týmy jen dvakrát vystřídaly ve skórování. Blíž se hráči Zubři nedostali, a tak prohráli nakonec o jediný gól.

Nejlepší střelec: Nejlepším střelcem zápasu byl Jiří Motl. Ten se prosadil sedmkrát, k čemuž využil dvou sedmiček.

Co výsledek znamená: Lovosice po minulém dramatu tentokrát přidaly kýžené třetí vítězství a sérii tak vyhrály. Zubří doplní Brno s Frýdkem-Místkem v bojích o konečné páté místo.

HC ROBE Zubří – HK FCC Město Lovosice 24:25 (10:12)

Nejvíce branek: Palát 6, Mičkal 5, Kyryljuk 4 – Motl 7, Hniďák 6, Kupa 3, Horák 3, Dikhaminjia Arvelodi 3

Sedmimetrové hody: 1/1–4/2

Vyloučení: 5:2. ČK: 47. Dikhaminjia Arvelodi (LOV)

Rozhodčí: Michal Hanák – Luboš Pavlíček

Trenér hostů, Roman Jelínek:
“My jsme oproti pátečnímu zápasu chtěli změnit nasazení. Včera jsme nebyli v hlavách nastavení. Dělali jsme hloupé chyby. Dneska jsme ale takticky nic nezměnili. Z pohledu obrany jsme spokojeni, včetně výkonu brankáře. Věděli jsme, že Zubří bude muset něco vymyslet. Klobouk dolů před Zubřím, že přišli už s něčím jiným. My jsme museli hru trochu zpomalit a proto nepadlo tolik gólů. Zubří má tým s velkým potenciálem. Jsem rád, že jsme byli dnes šťastnější a odvážíme to, pro co jsme tady přijeli a to je postup do semifinále.”

Trenér domácích, Josef Mazáč:
“Gratulace Lovosicím k postupu. Za nás je to smutné a těžké. Po dvou utkáních v Lovosicích, kdy se zranili Havran se Šišákem jsme museli vymyslet, jak tyto hráče v obraně nahradit. Museli jsme přijít s agresivnějším systémem. V tu chvíli, kdy se zranil i Ondra Mika se nám zhroutil systém. Nemůžeme upřít klukům snahu a vůli cokoliv s výsledkem něco udělat. Všichni udělali maximum. Chtěl bych poděkovat fanouškům.”

Hráč hostů, Bohdan Mizera:
“Děkuji za super zápasy, všechny byly opravdu těžké. Atmosféra byla vždy skvělá.”

Hráč domácích, Dušan Palát:
“Gratuluji Lovosicím k postupu. Jsme zklamaní, že se to nepovedlo jako včera. Nedali jsme pár vyložených šancí. Dělali jsme zbytečné chyby, což se bude postupně zlepšovat. I když se zranili tři klíčoví hráči, zatli jsme zuby a bojovali do konce. Chtěl bych poděkovat fanouškům za podporu.”

Teď na náš čeká nadstavba o 5. – 8. místo. Prvním soupeřem bude SKKP Handball Brno.