Lovosicím jsme darovali dva body na zlatém podnose

Po vyrovnaném úvodu byla klíčovým momentem koncovka prvního poločasu. Domácí Lovosice se v ní dostaly do trháku. Skóre se až do stavu 12:11 přelévalo z jedné strany na druhou, nicméně právě v poslední desetiminutovce první půle odskočili Lovci na rozdíl sedmi branek. Vedení si neúprosně drželi a nepouštěli Zubří na dostřel.

Zajímavost zápasu: Lovci to na Zubří umí a vítězí již v šestém vzájemném utkání v řadě.

Nejlepší střelec: Na domácí straně zazářil Marek Hniďák, který vstřelil hned dvanáct branek. Za hosty byl nejlepší Mikuláš Kucsera s osmi góly.

Co výsledek znamená: Lovosice se díky výhře vyhouply s tříbodovým náskokem dále od Zubří. Týmy jsou seřazeny na sedmém a osmém místě.

HK FCC Město Lovosice – HC ROBE Zubří 38:31 (21:14)

Nejvíce branek: Hniďák 12, Kupa 7/4, Motl 4 – Kucsera 8/4, Bajer 6, Havran

Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/4 Vyloučení: 6:6. ČK: Stach – Djurović Diváci: 369

Rozhodčí: Hájek Milan – Kozler Tomáš

Detail zápasu

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Absolutně zasloužené vítězství domácích. Věděli jsme, jakou ofenzivní silou disponuje náš soupeř, ale zarazilo mne, že zůstala stejně vysoká i po zranění Trkovského. Měli jsme jednoznačnou taktiku nechat domácí zakončovat z prostoru pivotů a pokrýt ostatní pozice. Ale to jsme vůbec nesplnili, hrozně se v obraně trápíme. Lovosice nás převálcovaly, dokázaly svoji kvalitu a my pokračujeme v sérii bez výhry s tímto soupeřem.“

Mikuláš Kucsera, spojka HC ROBE Zubří: „Naše obrana nebyla vůbec dobrá. V první půli, kdy jsme mohli soupeře dotáhnout, jsme neproměnili vyložené šance a zbytečně se nechali vyloučit. Musíme se ze zápasu poučit a soustředit se na další utkání.“

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: „Už druhý zápas po sobě cítím z týmu výbornou energii. Hrozně nám pomohla reprezentační pauza, abychom si vyčistili hlavy a zapracovali na sobě. Je vidět, že se nám podařilo o něco posunout, i když jsme se znovu nevyhnuli ztrátě koncentrace a hluchému místu v zápase. Jsem rád, že jsme to zvládli a měli utkání pod kontrolou.“

Pavel Vojíř, spojka HK FCC Město Lovosice: „Chtěl bych poděkovat spoluhráčům za nasazení v posledním týdnu a že jsme do zápasu šli s takovým nasazením jak na hřišti, tak i na lavičce. Měli jsme několik výpadků, ale naštěstí to dobře dopadlo a dva body zůstávají v Lovosicích.“