Lovosice nám sebraly domácí neporazitelnost!

S Jiřím Motlem v sestavě, ale pouze ve třinácti hráčích (tentokrát nemoc schvátila v kádru Lovosic zkušeného Krahulíka), dokázaly Lovosice bodovat v důležitém zápase o medailové příčky v Zubří, kterému se po porážce 23:26 šance získat jednu medailí rozplynula. Až do 45. minuty přitom Zubří nepustilo hosty do vedení, jenže pak převzali inciativu právě lovosičtí, kteří šli do koncovky se čtyřbrankovým náskokem 18:22. Domácí ještě zabojovali a dokázali vyrovnat, a tak v 58. minutě panovalo skóre 23:23. Zlomovým se ukázalo v tuto chvíli vyloučení mladého tahouna domácích Lukáše Václava, které Severočeši trestali záhy Kolomazníkem a Breckem a nakonec dovedli utkání k výsledku 23:26. Valaši ta přišli o šanci zasáhnout ještě do boje o medailové příčky, Lovosice se na ně naopak průběžně vrátily.

Nejlepší střelci Zubří: Horut 5, Václav 4

Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 9, Motl 7

Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/2, vyloučení: 2 – 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 600.

zdroj: chf.cz