Letošní rok jsme zakončili vítězně!

Házenkáři Zubří odčinili prohru v Litovli sobotním vítězstvím nad Cementem Hranice. Svým fanouškům chtěli před zimní přestávkou spravit chuť a do utkání nastoupili koncentrovaně. Od prvních minut drželi na své straně alespoň minimální vedení a hostům povolili jen jediné vyrovnání na 7:7. O poločase vedli už výrazným sedmibrankovým rozdílem. Hostům se ještě podařila mírná korekce (21:18), domácí si ale před koncem vzali zpět sedmibrankové vedení a nakonec si připsali vítězství poměrem 30:23.

HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice 30:23 (18:11)

Branky: Reček 7/3, Hrstka 6/3, Kašpárek 6, Šíra 4, Šlachta 2, Douda 2, Přikryl 2, Šustáček 1 – Rachač 5, Hastík 5, Mičkal 4/1, Magrla 3, Třeštík 2, Čadra 2, Brož 2. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 6/6 – 1/1. Vyloučení: 5 – 6 (přímá ČK Rachač). Diváci: 1200.

Jiří Kekrt, trenér týmu HC Gumárny Zubří: „Do utkání jsme vstupovali s pocitem obav kvůli minulému výbuchu v Litovli. Pro všechny, hlavně pro nás, to bylo nemilé překvapení. V průběhu týdne jsme se snažili spoustu věcí pozměnit, aby se kluci dostali do herní pohody. Myslím si, že to se nám také podařilo. Do dnešního utkání jsme nastupovali s velkou pokorou. Z mého pohledu byl dnešní výsledek odrazem toho, co se dělo na hřišti.“

Libor Hrabal, trenér týmu Cement Hranice: „První poločas jsme bohužel nezahráli dobře. Neplnili jsme taktické věci, které jsme si před zápasem řekli. Našimi chybami a technickými nepřesnostmi jsme v prvním poločase dovolili našemu soupeři náskok sedmi branek, což domácí muselo velmi uklidnit. V druhém poločase jsme se snažili o zvrat v utkání, když jsme dokázali stáhnout náskok na tři branky. Bohužel jsme pak byli několikrát vyloučení, což Zubří dokázalo využít, dostalo se do tempa a znovu to bylo o sedm branek. Náš problém byl především první poločas, ve kterém jsme nedodrželi spoustu taktických věcí. Tohle si proti takovým celkům nemůžeme dovolit.“

zdroj: chf.cz