Letos jsme skončili nakonec pátí!

Zubří – V sobotu se hrál odvetný zápas série o páté místo extraligy, ve kterém domácí Zubří bez potíží smazalo jednobrankové manko a osmigólovou výhrou si bezpečně došlo pro pátou příčku.

zubri_frydek_5982

Gumárny Zubří – Dukla Praha 31:23 (15:11)

První zápas 25:26, páté místo obsadilo Zubří

Zápas, na který se oběma týmům hodně těžce motivovalo, byl od začátku jasně v rukách domácího Zubří. Valaši před týdnem v Praze prohráli jen o branku. Velmi brzy manko smazali a už v poločase vedli o čtyři góly.

Když po deseti minutách díky využitým brejkům i několika precizním zákrokům jistého Orsága druhé půle natáhli náskok až na osm branek, nebylo naprosto co řešit. Zubří je páté, Dukla šestá. Právě v motivaci obou týmů byl možná ten největší rozdíl.

„Bylo těžké najít motivaci hrát jen o páté místo, ale jsem moc rád, že se nám to viditelně podařilo lépe. Když už nic, tak si můžeme říci, že z těch zklamaných týmů, které vypadly hned ve čtvrtfinále play o ff, jsme na tom nejlépe a jsme aspoň pátí. Jinak ale celý ten konec sezony ve skupině o 5. – 8. místo byl dost divný a taky podle mě zbytečný,“ konstatoval těsně po posledním duelu sezony brankář Gumáren Zubří Petr Orság.

Zubří: Orság, Janků – Václav 6, Přikryl 5, Douda 4, Bechný 4, Šlachta 4/2, Šustáček 3, Dědek 3, Řezníček 1, Šíra, Zeman, Hrstka, Kašpárek. Nejvíce branek Dukly: Kotrč 6/1, Sviták 4, Březina 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 450. První zápas:25:26, páté místo patří Zubří, Dukla je šestá.

Další výsledky extraligy: o 7. místo: Hranice – Frýdek-Místek 35:27, první zápas 29:30, sedmé místo patří Hranicím. O 3. místo: Karviná – Brno 30:33 a 27:32 (konečný stav série: 1:3). Finále: Lovosice – Plzeň21:22 (konečný stav série: 0:3).

Konečné pořadí extraliga házené 2014–2015: 1. Plzeň, 2. Lovosice, 3. Brno, 4. Karviná, 5. Zubří, 6. Dukla Praha, 7. Hranice, 8. Frýdek-Místek, 9. Jičín, 10. Zlín, 11. Litovel, 12. Přerov. Sestupující Přerov nahrazuje pro nadcházející ročník 2015–2016 vítěz první ligy Kopřivnice.