Krutá prohra s Plzní. Tíha okamžiku nás dohnala, rozhodne poslední semifinále

Fenomenální postup Valachů do finále se prozatím nekoná. Díky výbornému Herajtovi, který zavřel bránu, se nedostali domácí na více než dvacet dva branek. Nekvalitní a děravá obrana domácích zavinila druhou výhru Plzně v této sérii.

Hned v úvodu zápasu ztratili domácí míč a hosté se dostali do brejku. Už na postavení obrany domácích šla vidět mírná nervozita. Plzeň byla stále o krok napřed. Byť držel domácí v dostřelu Mizera v bráně, stále chybělo Zubřanům štěstí. Za to Herajt ve druhé bráně byl při chuti. Jde vidět, že play-off je čas brankářů. Díky jeho neskutečné formě mohla Plzeň v klidu navyšovat své vedení. V desáté minutě vedla 3:5, v tom však přišel ortel v podobě červené karty pro Šindeláře, který surovým zákrokem do obličeje složil Mazurka. Plzni nicméně toto vyloučení extra neublížilo, dokonce sebrala domácím míč a v oslabení skórovala. Za stavu 5:9 si vzal svůj první time-out Peter Dávid. Odpočinek domácím příliš neprospěl, Plzeň svůj náskok začala pomalu zvyšovat. Ve 24. minutě vedli hosté už o 8 branek (6:14). Po takto velké propasti se domácí ale vzpamatovali, do konce půlky přidali sérii gólů a poločas skončil o 4 branky.

Hned v 8. minutě druhé půle musel tasit další oddechový čas Dávid. Ten už ale zabral a Zubří se dostalo na dvoubrankový rozdíl. Domácím pomáhal v bráně Malina, když už se dokázali Plzenští probít skrze obranu, v cestě jim stál domácí brankář. Bohužel pro domácí, na každý jejich vstřelený gól dokázala Plzeň zareagovat. Na straně hostů se ukázala zkušenost, dokázali si hrát s časem. V poklidu dokráčeli až na hranu pasivity a v pravý moment skórovali. Zubří už nedokázalo reagovat. Plzeň přidala ještě v závěru 3 góly, které kosmeticky upravily skóre.

4.semifinále: HC ROBE Zubří – Talent tým Pl. kraje 22:28 (11:15)

Nejvíce branek: Mořkovský 6/1, Přikryl a Palát 3 – Douda 7/1, Říha 5, Škvařil 4

7m hody: 3/5 – 1/1 Vyloučení v min.: 2:8 (přímá ČK Šindelář)

Rozhodčí: Bubeníček Tomáš, Petruška Tomáš

Celý zápis a průběh zápasu zde

stav série: 2:2

Trenér hostujícího týmu, Petr Štochl: “Samozřejmě se mi hodnotí zápas lépe, než poslední dvě vystoupení, protože jsme vyhráli na půdě, kde nevím, jestli vůbec za poslední dobu Zubří nějaký bod ztratilo. Nás toto vítězství udrželo v boji o finále. Neřešili jsme, kolik to je. My jsme k tomu přistoupili tak, že to musíme zvládnout, že to je další krok k finále. Zvládli jsme to skvěle, tým vědět co chce. Samozřejmě to bylo celé podpořené skvělými individuálními výkony.”

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: “Pro Plzeň je to samozřejmě úplně zasloužené vítězství, my jsme neunesli tíhu okamžiku i když jsme byli poučení. Všechno bylo jinak naplánované, nic nám nevyšlo. Hlavním faktorem celého zápasu byl Herajt, opět zachytal. Plzeň je zkušený mančaft, zvládli to lépe. V takových zápasech se musíme učit. Teď to bude nesmírně těžké, musíme se tomu postavit. V Plzni nemáme co ztratit. Díky bohu je zápas zase odpoledne.”

Spojka hostů, Martin Říha: “Náš výkon byl od začátku koncentrovaný. Individuálních výkonů bylo mnoho a hlavně nám pomohl Filip Herajt v bráně, to byl důležitý faktor. Tady jen tak někdo neuspěje a o to je to cennější. Jsem rád, že se mi dařilo a že jsem dostal šanci. Doufám, že jsem trenérům udělal radost.”

Křídlo domácích, Pavel Přikryl: “Dneska nám nic nevyšlo, nehráli jsme vůbec to, co jsme si řekli. V obraně se nám nedařilo a vylámali jsme si zuby na Herajtovi.”

Poslední semifinále odehrajeme v Plzni v neděli 8. května v 19:00