Krach Zubří v Jičíně nastartovala pokažená přesilovka

Jičín, Zubří – Vysokou porážkou na palubovce Jičína vstoupili do nadstavbové části extraligy házenkáři Gumáren Zubří. V sobotním večerním utkání Valaši na palubovce vedoucího celku tabulky prohráli o deset gólů. V dalším pokračování desetikolové nadstavby o titul přivítá Zubří ve středu od 18 hodin Duklu Praha.

JIČÍN – ZUBŘÍ 29:19 (14:10

Jičínští před měsícem v posledním kole základní části Zubřanům moc pomohli, když v posledním kole doma porazili Karvinou, poslali ji tak do skupiny o udržení a naopak Zubří katapultovali do nadstavby o titul. Tentokrát už ovšem Jičín tak přívětivý vůči Valachům nebyl a sebral ze zápasu všechny body. V první půli to však bylo dlouho minimálně vyrovnané. „Do 20. minuty jsme určitě hráli vyrovnanou partii, kluci dodržovali to, co jsme si řekli. Pak jsme ale bohužel nezvládli vlastní přesilovku, ve které jsme dostali dvě branky a domácí pak do poločasu odskočili na čtyřbrankové vedení,“ popsal první poločas trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola.

karvina

Po změně stran Zubřané namísto snížení náskoku ještě trochu ztratili, a to byla voda na jičínský mlýn. Domácí favorit odskočil na pětibrankový náskok, který si už po většinu času udržoval. V závěru, kdy hosté už přistoupili na riskantnější hru, pak ještě Jičín svůj náskok navýšil. Do desetikolové nadstavby o titul tak Zubřané vstoupili vysokou desetibrankovou porážkou. „Druhý poločas jsme trošku zaspali začátek, a to bylo bohužel pro další vývoj důležité. První dva góly dali domácí a hráli pak hodně uvolněně a bez tlaku. My jsme se sice pak ještě dostali na tři nebo čtyři branky, ale blíže už ne. Ke konci jsme pak hráli už trochu vabank a skóre se pak navýšilo,“ komentoval první vystoupení Zubřanů v nadstavbě kouč Mičola. Ten nemohl být spokojen především s útočnou produktivitou svého týmu, který dal jen devatenáct branek. „Měli jsme problémy s hrou na postavenou obranu soupeře. Bohužel se opět potvrdilo, že na Jičín se nám nedaří a obzvláště na jeho půdě. Musíme se teď rychle otřepat, brzy je na řadě další zápas,“ připomněl Mičola zápas druhého kola, ve kterém Zubřané ve středu od 18 hodin přivítají Duklu Praha.

Zubří: Orság. Koleček – Bechný 5/2, Trifunovič 3, Randýsek 3, Aspridis 2, Horut 2, Dědek 2, Šustáček 2/1, Večeřa, Šlachta, Hub, Václav, Mičkal. Nejvíce branek Jičína: Babák 6, Zeman 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3. Vyloučení: 6:5. Diváci: 918.

Další výsledky: Lovosice – Plzeň 26:26, Hranice – Dukla Praha 25:25.

autor: Marek Havran