Kouč Zubří Kekrt brzdí „medailové nálady“: Počkejme pět kol

Zubří – Hodně posílili, pozor na ně. Jistě budou mezi kandidáty na medaili. Při dobré konstalaci hvězd mohou dokonce zaútočit na titul. I takhle se nahlíží na tým Gumáren Zubří před startem nové házenkářské extraligové sezony. „Trochu tyto věci kolem samozřejmě vnímáme. Občas slýchávám, že budeme patřit mezi favority, dokonce jsem si někde přečetl, že budeme útočit na medaili, ale ono je to velmi ošidné,“ brzdí titulové a medailové nálady trenér týmu Gumáren Jiří Kekrt.

Zkušený lodivod, jenž přišel do Zubří letos v lednu a podepsal smlouvu na dva a půl roku, za všechny roky u házené moc dobře ví, že mnohem vícenež všechny předsezonní teorie a úvahy znamená prvních pár kol ostré mistrovské soutěže. Ani příchody zkušených borců Martina Hrstky či Tomáše Řezníčka nemusí být zárukou, že vše se v dobré obrátí. „Až přibližně prvních pět kol ukáže, jak na tom jsou jednotlivá družstva a jak do toho zapadáme my,“ upozorňuje Jiří Kekrt.

Zkušený kouč na prahu nové sezony připustil, že je s posílením kádru spokojen. Kvarteto Řezníček, Hrstka, Šíra a Reček by mělo více než solidně zaplnit díru po odchodu čtveřice Mičkal, Třeštík, Randýsek a Trifunovič. „S posílením jsem určitě spokojen. Očekávám od všech čtyř posil nějaký přínos. Věřím, že budeme mnohem ostřejší právě na postu spojky. Ale znovu musím zopakovat, že až prvních pár kol ukáže, jak na tom opravdu jsme,“ říká Kekrt, podle nějž nebylo moc těžké během letní přípravy rozpoznat, kde tým takzvaně tlačí bota. „V přípravě jsme dávali docela hodně branek, hodně jsme ale i dostávali. V obraně máme rezervy. S tím musíme stále pracovat,“ uvědomuje si Jiří Kekrt.

Na prahu nové sezony je zkušený kouč s ambicemi svého týmu spíše opatrný. „Může to znít trochu alibisticky, ale v první řadě chceme jít do play off. Z čím vyšší pozice, tím samozřejmě lépe. Každopádně ale cítíme tlak fanoušků, kteří chtějí lepší sezonu než tu loňskou, uděláme pro to maximum,“ slíbil Jiří Kekrt.

banner2