Konečně se to povedlo! Ze Strakonic jsme dovezli teprve druhou venkovní výhru

Zmar venkovních utkání je pro tentokrát zlomen. Díky týmovému výkonu a velké bojovnosti jsme dokázali uspět ve Strakonicích, tato výhra nás přiblížila k play-off. Jedinou venkovní výhru  jsme v letošní sezóně dokázali urvat v Jičíně v listopadu, na tu další jsme si museli počkat delší dobu. Vyplatilo se. Ve Strakonicích jsme potřebovali plně bodovat a to se podařilo. Na týmu byla vidět chuť a hlavně bojovnost. Každý z hráčů věděl o co se hraje a tak k tomu i přistoupili. 

Většinu času jsme se na domácí dotahovali. Kvůli patrné nervozitě jsme darovali několik míčů soupeři do rukou a nevyužívali brejky. Paradoxně nám pomáhaly nejvíce oslabení. V nich jsme excelovali. Vítězství také pomohl výkon Jakuba Krupy, který držel naše naděje, jeho výkon podpořily i dvě chycené sedmičky. V patnácté minutě druhé půle byli domácí nejvíce „na koni“. Sedláček proměnil sedmičku a Strakonice vedly o dvě branky. V tom však přišel obrat. Trenér Dávid obdržel dvouminutový trest a nás to nakoplo. Tomáš Mičkal dokázal vsítit tři branky hned za sebou a když se prosadil i Mořkovský, vedli jsme rázem o dvě branky my. Díky pasáži od 50. do 54. minuty jsme urvali skóre na plus pět. Vlivem třech vyloučení ke konci zápasu (2x Mořkovský a Havran) jsme šli do dvojnásobného oslabení. V něm jsme sice dostali několik gólů do prázdné brány, bodový zisk nám to už neupřelo.

Nejlepší střelec: Střelecky se nejvíce dařilo Tomáši Mičkalovi s Lukášem Mořkovským. Oba házenkáři zaznamenali hned devět tref do sítě Strakonic. Mičkal k tomu využil pět sedmiček, Mořkovský vstřelil všechny góly ze hry.

Mládí vpřed: Kromě 21letého Mořkovského se dařilo také stejně starému Matěji Havranovi a Davidu Mazurkovi, kteří vstřelili shodně tři branky. Stejný počet nastřádal také o dva roky mladší Filip Šišák. Na druhé straně byl vidět dvacetiletý Ondřej Sedláček, který se taktéž prosadil třikrát.

Co výsledek znamená: My jsme si dvěma body udrželi naději na postup do play-off. Aktuálně jsme s 21 body jedenáctí, ale může očekávat přísun dvou bodů za kontumaci duelu s Prešovem, o kterém rozhodla Soutěžní komise ČSH.

HBC JVP STRAKONICE 1921 – HC ROBE ZUBŘÍ 28:33 (15:15)

Nejvíce branek: Nový 6, Krejčí 5, Bičiště 4, Landsinger 4 – Mičkal 9, Mořkovský 9, Šišák 3, Mazurek 3, Havran 3

Sedmimetrové hody: 2/4 – 5/5 Vyloučení: 5:8 ČK: 58. Mořkovský (ZUB) Diváci: 302

Rozhodčí: Milan Hájek – Tomáš Kozler

Zápis a průběh utkání

 

Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921: „Nevycházely nám přesilovky, nedokázali jsme reagovat na obranu hostů. Mohli jsme si při vedení vybudovat větší náskok, ale přesilovky nás paradoxně dostávaly víc pod tlak. Tím, že se nám nedařilo, se naše hra trochu rozpadala. Zakolísání, kdy jsme vlastní přesilovku prohráli 0:3 a místo náskoku jsme rázem museli dotahovat, jsme mohli zvrátit a utkání by mělo jiný obrázek. Bohužel se to nepodařilo a položily nás zbytečné dvouminutové tresty za řeči nebo za špatné střídání, což byla moje chyba. Do 50. minuty to byl poměrně vyrovnaný zápas, závěr jsme však nezvládli. Do utkání jsme šli dobře nažhavení a víme, že když nám to sedne, hrát můžeme s kýmkoliv. Jakmile ale začneme dělat chyby a přestane se nám dařit střelba, pak je to těžší. Kluci ale nic nevzdali do poslední chvíle, ovšem na zvrat to nebylo.“

Michal Krejčí, hráč HBC JVP Strakonice 1921: „První poločas byl fyzicky hodně náročný, pro nás dopadl výborně, všechno šlapalo, jak mělo. Ve druhém dějství nám jedna nevydařená dvouminutová přesilovka rozhodila koncentraci, což bylo nejhorší. Začaly nám padat míče, přestalo se nám dařit střílet góly. Dáno to možná bylo i částečně únavou, ale hlavně zmíněnou koncentrací, kterou jsme neudrželi. Ještě v polovině druhé půle hrálo skóre v náš prospěch, po zlomové špatné přesilovce došlo k řadě vyloučení na obou stranách a hra se otevřela, bylo to vyhrocené. Možná ještě do 55. minuty byla naděje na zvrat, ale nestalo se.“

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Paradoxně rozhodl dvouminutový trest, který jsem dostal já. Následné oslabení jsme totiž vyhráli 3:0 a pak jsme přidali ještě čtvrtý gól, takže jsme z dvougólového manka rázem vedli o dva góly. Nedává to absolutně žádnou logiku. Přijeli jsme do Strakonic s neskutečným nasazením, už jsme museli uspět a věřili jsme, že teď už to přijde. Ve smyslu play-off nám šlo o všechno. Soupeř ale potvrdil, že je doma silný. V první půli zavřel domácí gólman Jindra Mráz branku, nám se to samé podařilo po změně stran, kdy nám pomohl gólman Štěpán Krůpa spolu s dobrou defenzivou, která byla opravdu kvalitní. Dostali jsme se tak do laufu a pro Strakonické už to bylo těžké. Byla to pro ně bolavá porážka. Celkově se hrál pěkný, otevřený zápas ve skvělé atmosféře.“

Tomáš Mičkal, hráč HC ROBE Zubří: „Do zápasu jsme šli s tím, že nám jde opravdu o všechno. V prvním poločase jsme dělali chyby, které jinak neděláme. Hráli jsme o bytí a nebytí, nemohli jsme sem přijet s tím, že to jen odchodíme. Jde do tuhého, neměli jsme na výběr.“

 

Teď je na řadě repre pauza

Další utkání hrajeme doma. Poslední utkání základní části sehrajeme proti Cementu Hranice až 18. března od 18:00. Teď následuje reprezentační pauza, o účasti Zubřanů v repre vás budeme informovat.

banner2