Kénik jsme udolali díky slušnému náskoku

První větší vedení si jeden z celků dokázal vybojovat už ve čtvrté minutě, kdy po dvou trefách Lukáše Mořkovského a gólech Tomáše Mičkala s Davidem Mazurkem Zubří odskočilo na 7:3. Čtyřbrankové vedení dokázali hosté udržet až do konce prvního poločasu, který skončil 17:13 z pohledu ROBE.

Po pauze navíc Zubří na svého soupeře vlétlo a po čtyřech brankách v úvodních pěti minutách se dostalo do komfortního náskoku. V 36. minutě kouč Pavel Hladík sáhl po logickém time-outu a osud utkání se začal pomalinku otáčet. Brno stáhlo mimo jiné díky dvěma trefám Jakuba Bosáka s Vladimirem Ratkovským rozdíl na původní čtyři branky a stíhací jízda pokračovala.

Ačkoliv se zuberští házenkáři dostali zpátky na několik minut do vyššího náskoku, na konci utkání předvedlo Brno málokdy vídaných šest branek bez odpovědi! Ani fantastický závěr domácích ovšem na remízu nestačil, hosté uhájili vedení a zvítězili těsně 33:31.

dohrávka 13. kola: SKKP Handball Brno – HC ROBE Zubří 31:33 (13:17)

Nejvíce branek: Bosák a Živanov 5, Ratkovský 4 – Mořkovský 10, Dokoupil 6, Jurka 5

7m hody: 1/1 – 1/2 Vyloučení v min.: 8:6