Když slivovice přebije pivo: Zubří úžasně otočilo zápas s Plzní

Zubří – Největší obrat sezony a navíc se šťastným koncem předvedli házenkáři Gumáren Zubří. Úřadující mistři v sobotním utkání 18. kola TipGames extraligy doma prohrávali Plzní už o pět branek, ale nakonec ještě dokázali po dramatu vyhrát o jedinou branku a sesadili tak lídra tabulky na druhé místo. V pomyslném souboji oblíbených labužnických komodit tak triumfovala valašská slivovice nad plzeňským pivem. Zubřané si díky skvělému obratu a plnému bodovému zisku udrželi naprosto reálnou naději na první šestku, která si zahraje o titul.

ZUBŘÍ – PLZEŇ 21:20 (13:14)

Domácí, kteří nastoupili podobně jako v předchozím utkání ve Frýdku-Místku až na Šustáčka kompletní, po celý první poločas s lídrem tabulky prohrávali, a to až o propastných pět branek. Naštěstí pro Zubří se domácímu celku podařilo ještě do poločasu stáhnout náskok Plzně na velmi přijatelný jeden gól. „I když jsme prohrávali o pět branek, tak jsme se dokázali do poločasu dotáhnout na jedinou branku, to byl důležitý moment zápasu,“ uvedl k prvním třiceti minutám utkání trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola. Po změně stran jako by nastoupil především v defenzivě úplně jiný domácí tým. Jestliže dala Plzeň v první půli čtrnáct branek, za celý druhý poločas to bylo jen šest gólů. Střelecký koncert však nepředváděli ani domácí házenkáři, a tak s šlo do mimořádně vyrovnané koncovky. V posledních pěti minutách padla jen jediná branka, o kterou se postarala minutu před koncem zuberská zimní posila Duško Trifunovič. Plzeňští už vyrovnat nestihli a z Valašska tak odjeli bez bodů. Kvůli porážce v Zubří přišli Západočeši o první místo, na které se díky výhře v Lovosicích vyšvihl Jičín. Západočeši samozřejmě spokojeni být nemohli.

zubri_plzen_20130216_7538

„Utkání jsme nezvládli. Není možné, abychom vedli o pět branek a pustili do soupeře zpět do hry. Některé dobré šance jsme neproměnili a navíc výborně chytal domácí brankář,“ hodnotil prohrané utkání zklamaný kouč Plzně Martin Šetlík. Naopak velká radost zavládla v táboře úřadujícího mistra. Zaplněná hala po infarktovém závěru dlouho slavila velké vítězství, které může mít velký vliv na obsazení nadstavbové části o titul.

„Když jsme v první půli stáhli pěti brankové vedení, řekli jsme si v přestávce, že je to hratelné. Hráči odvedli maximální výkon, odedřeli to všichni. Obdivuhodné je, že jsme vytáhli až našeho čtvrtého brankáře, který sem tam nastupuje za juniorku a chytil dvě sedmičky,“ připomněl kouč Zubří Mičola Daniela Krupu, jenž v zápase naskočil do branky na dvě sedmičky soupeře a obě dokázal lapit.

Zubří: Orság, D. Krupa – Mičkal 7/2, Trifunovič 5, Randýsek 3, Horut 2, Bechný 2/1, Poloz 1, Dědek 1, Václav, Pernica, Hub, Šlachta, Večeřa.

Nejlvíce branek Plzně: Tonar 5, Linhart 4/1, Vinkelhöfer 3, Horký 3. Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/1. Vyloučení: 1:3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváci: 800.

Další výsledky: Dukla Praha – Brno 20:16, Kopřivnice – Karviná 29:34, Lovosice – Jičín 22:30, Hranice – Frýdek-Místek 35:31.

zdroj: valassky.denik