Kanonýr Jurka: Klukům fandím, je skvělé, že budou hrát o titul

Nitra – Krátce před reprezentační pauzou, ve které se český tým dvakrát střetl s Německem v kvalifikaci o ME 2014, si házenkář Miroslav Jurka udělal výlet do Nitry. Ještě nedávno zuberský křídelník, který je od ledna ve službách slovenského Hlohovce, se přijel do Nitry podívat na svoji přítelkyni Helenu Štěrbovou, oporu házenkářek Veselí, které v Nitře hrály svůj zápas nejvyšší soutěže.

Šterbová svého přítele potěšila osmi góly a přispěla tak k výhře svého týmu (28:25). „Je to trochu jiné než mužská házená. Navíc jsme čekali, že holky  z Veselí vyhrají výraznějším rozdílem. Ale důležité je, že mají body,“ pravil Miroslav Jurka po předehrávce pětadvacátého kola interligy. A nezapomněl svoji přítelkyni pochválit. „Helena hrála dobře,“ usmálo se pětadvacetileté křídlo.

Jurka momentálně hájí barvy slovenského Hlohovce, kam v zimě přestoupil ze Zubří. A zatím se mu tam velmi líbí. „V Hlohovci jsem spokojený. Je tam super kolektiv, do kterého jsem zapadl dobře. Věším, že se udržíme na vítězné vlně a že potrápíme vedoucí Prešov,“ řekl Jurka. Právě nahánění favorizovaného Prešova je hlavním cílem Hlohovce v letošním ročníku nejvyšší slovenské soutěže. „Chceme skončit nejhůře druzí. Tak snad nám to vyjde,“ přeje si levoruký šutér.

DSC_9558

Miroslava Jurku vede v Hlohovci bývalý reprezentační kouč Martin Lipták. „Je to super trenér,“ říká házenkář, který změny dresu v žádném případě nelituje. Po lednovém odchodu nyní ve svém novém působišti své bývalé spoluhráče v Zubří velmi bedlivě sleduje. „Je dobře, že Zubří postoupilo mezi šest nejlepších týmů, takže si zahraje nadstavbu o titul,“ chválí na dálku svoje kamarády. Svého odchodu uprostřed rozjeté sezony však nelituje. „Jsem rád, že jsem do Hlohovce přestoupil a mohu se živit pouze házenou. V kariéře jsem se určitě zase posunul o něco dál,“ je přesvědčen český reprezentant Jurka.

autor: Libor Kopl

banner2