Jiří Kekrt: Potřebujeme posílit, nejlépe všechny posty

Zubří – Oklepat se po nepříliš vydařené sezoně, která končila na pokraji zájmu zápasy ve skupině o udržení, posílit kádr a co nejlépe se připravit na sezonu nadcházející. To je ve zkratce plán házenkářů Gumáren Zubří pro nadcházející týdny a měsíce.

Příslibem znovunavrácení lepších časů může být i solidní účinkování týmu Zubří v desetikolové nadstavbové části, ve které jen třikrát prohráli a po Karviné získali nejvíce bodů. „V nadstavbě jsme postupně šli výkonnostně nahoru, a to individuálně i kolektivně. Mám z toho dobrý pocit, máme z čeho vycházet do další práce,“ říká po skončení sezony trenér Gumáren Zubří Jiří Kekrt, jenž přišel k týmu v lednu a podepsal v klubu smlouvu na dva a půl roku.

zubri_prerov_8561

Přišel jste to Zubří v zimě, kdy už v podstatě nešlo postoupit do první šestky. Jaká tedy byla vašim pohledem ta půlsezona, kterou jste koučoval?

Mám z toho celkem dobrý pocit. Zakončili jsme sice sezonu porážkou v Brně, ale kdybychom ten zápas vyhráli, byli bychom v nadstavbě o záchranu nejlepší. Takhle nás předběhla Karviná, ale i tak to nebylo nejhorší.

Podařilo se za těch pět měsíců vtisknout týmu vaši představu o házené, kterou má tým produkovat?

Určitě nás čeká ještě moc práce. Měli jsme spoustu problémů, které jsme si často dělali sami, když jsme třeba v zápasech vedli a pak sami chybami nabízeli soupeři pomocnou ruku. Ale celkově z toho mám pozitivní pocit. Věřím, že to bude fungovat. ale mám dojem, že jsme po jednotlivých postupných krocích pomalu šli nahoru. Bylo to vidět na sebevědomí týmu, který si věřil víc a víc. I naše tři prohry v nadstavbě byly těsné – jedna o gól, druhá o dva a třetí o tři branky, takže žádné nálože. Mám z toho takový pocit, že individuálně i kolektivně jsme šli výkonnostně nahoru. Nadstavba pro nás byla dobrá k tomu, abychom se zlepšovali a směřovali to k nové sezoně.

Tým určitě bude muset na přisátí sezonu posílit, ale zatím jsou jména jen v kolonce odchodů. Nebude v tom problém?

Samozřejmě jsme si vědomi, že nám odcházejí hráči. Mičkal a Třeštík jdou do Hranic, skončil Štěpán Randýsek, končí u nás také Duško Trifunovič. Proto se také ohlížíme po posilách a víme, že na to moc času nemáme. Nemůžu ještě přesně říct, o koho se jedná, ale fanoušky mohu ubezpečit, že o posilách jednáme a věříme, že je k nám přivedeme.

Když nemůžeme být zatím konkrétní, zmíníte alespoň na jakých postech byste chtěl posílit?

No, nejlepší by bylo posílit na všech postech (smích). Ale samozřejmě jsme si vědomi i finančních možností klubu, podle toho k tomu budeme přistupovat. Ale není to nic lehkého. Pracujeme na posílení tvrdě, ale hráči také všelijak kalkulují a spekulují, dostávají nabídky z více klubů a často se to zamotá více, než byste si přáli.

Je pár dní po sezoně, jaký mají hráči nejbližší program a kdy začne hlavní příprava na novou sezonu?

Teď nás čekají tři týdny, ve kterých budeme dělat rekondici. Hráči se musí udržet v určitém zápřahu. Pak to na tři týdny úplně rozpustíme, to bude jediné delší volno. Sedmého července pak startujeme hlavní fázi letní přípravy na novou sezonu.

autor: Marek Havran