Jičínu jsme na jeho palubovce uštědřili jedenáctibrankový debakl!

Už úvod utkání leccos napověděl, Zubří vedlo po gólu Ondřeje Miky 1:0, po pěti minutách zvyšoval Miroslav Jurka už na 4:1 ve prospěch hostů. Navíc rozjel málo vídanou podívanou, o kterou se zasloužil společně s Bohdanem Mizerou a Lukášem Mořkovským. Tato trojice se totiž podělila o dvacet gólů v řadě, během kterých se neprosadil žádný jiný hostující hráč. Mořkovský zvyšoval ze sedmimetrových hodů na 9:3 a 12:5. V poslední desetiminutovce prvního poločasu domácí přeci jen alespoň začali odpovídat na inkasované góly a drželi se v šestibrankové ztrátě,  Jakub Kastner pak snižoval na 10:16. Poslední slovo měli v poločase ale znovu hráči Zubří, Lukáš Mořkovský ukončil gólem první dějství, po kterém šel se svými spoluhráči do šaten se sedmibrankovým náskokem.

Rovněž druhá třicetiminutovka patřila od úvodních minut hostům, Miroslav Jurka zvyšoval na 21:12, poté zmíněná trojice zuberských kanonýrů konečně „půjčila“ balon také dalším střelcům, o zásah znamenající desetigólový rozdíl ve skóre se zasloužil Lukáš Hybner. David Krahulec a Martin Kovařík v jičínském dresu následně snížili, první jmenovaný ve dvaapadesáté minutě dokonce na 20:27. V závěrečných minutách ale Zubří navýšilo svůj náskok na konečných jedenáct gólů, poslední trefa patřila Pavlu Přikrylovi. Střelecké trio Mořkovský – Mizera – Jurka si rozdělilo dvacet tři z celkových třiatřiceti gólů svého týmu.

3.kolo Extraligy mužů: HBC Ronal Jičín – HC ROBE Zubří 22:33 (10:17)

Nejvíce branek: Kovařík Martin 5, Kastner, Krahulec, Dolejší J. a Dolejší A. po 3 – Mořkovský 10/4, Jurka 8, Mizera B. 5

Celý zápis z utkání i průběh najdete zde

„Nevyšel nám ani začátek utkání a od 7. minuty už dle mého názoru není ani co hodnotit. Nám se bohužel nedařilo vůbec nic, naopak Zubří úplně všechno, bylo lepší a zaslouženě vyhrálo. Jsem zklamaný z našeho dnešního výkonu,“ hodnotil utkání stručně a zklamaně brankář Jičína Filip Veverka. Jeho trenér Petr Mašát byl už konkrétnější, se svým svěřencem ale souhlasil: „Gratuluji soupeři k jasnému a zaslouženému vítězství. My jsme bohužel do zápasu nevstoupili vůbec dobře, ať už tím, že jsme neproměnili jasné šance, nebo sedmimetrový hod. Do toho nám nezafungovala obrana s gólmanem, plus k tomu musíme připočíst nevynucené technické chyby, které posadily soupeře na koně. Zubří je teď samozřejmě v pohodě, jsou rozehraní, my jsme čekali deset dní na zápas a ten sedmibrankový náskok, který si vypracovali během prvního poločasu, je dostal ještě do většího herního klidu. Nás to naopak srazilo dolů a za celou dobu jsme se nedostali do hry. Doufám, že se brzy dostaneme zase zpátky na nohy a další zápasy budou z naší strany lepší.“

Peter Dávid, trenér HC Robe Zubří, mohl být naopak podruhé v krátkém čase spokojený jak s výkonem, tak s velmi výrazným vítězstvím. „Věděli jsme, jaký je Jičín soupeř, navíc k tomu všemu hráli první zápas doma, ale my jsme si sebrali ten lauf, který aktuálně máme za sebou, a napumpovali jsme hodně sebevědomí. Kluci makají dle mých představ a máme obrovskou herní disciplínu. Myslím, že na začátku bylo rozhodující, že jsme dokázali eliminovat velikou sílu Jičína ze spojek, pokryli jsme tlak a důležité byly rozhodující zákroky brankáře Mizery. To nás dobře nakoplo.“

zdroj: handball.cz / HBC Ronal Jičín