Jasné vítězství proti Maloměřicím sledovalo bezmála tisíc diváků

Souboj třetího a posledního mohla sledovat v sobotu téměř zaplněná ROBE aréna v Zubří. Díky zrušení restrikcí se mohli na házenou přijít podívat i lidé, kteří by se dříve do haly nedostali. Do haly přišla téměř tisícovka návštěvníků.

Začátek zápasu vyšel lépe hostům, domácí působili trochu zakřiknutě a Maloměřice si věřily, byly vždy o krok napřed. Až do 10. minuty hosté vedli, to poslal do opětovného vedení Kučera ze sedmičky. Poté viselo ve vzduchu to, že bude potřeba, aby si domácí tým vzal oddechový čas. To se ale nestalo a i bez něho se rychle ujali vedení. Ze stavu 5:6 to bylo rázem 10:6 pro Zubří a trenér hostů řešil tento výpadek time-outem. Ten sice přinesl kýžené snížení, větší kvalita však byla na straně domácích, ti si drželi po většinu prvního poločasu pětibrankové vedení.

Ještě ve druhém poločasu Maloměřice chvíli kousaly, Kolem 37. minuty nicméně ukázalo Zubří, proč bylo před utkáním favoritem. Díky několika gólové sérii se dostalo domácí mužstvo na 12ti brankové vedení. Pak už nebylo co řešit. Zubří si už náskok pohlídalo a domácí kouč tak pustil na hřiště zbytek kádru, včetně dvou dorostenců Cibulce a Pšenicy. Prvně zmíněný se zapsal čtyřikrát do listiny střelců a oba ukazují, jak je pro valašský tým důležitá dorostenecká základna, kterou má Zubří nejlepší v republice. Ze zápasu tak dle očekávání vyšlo vítězně Zubří. Které potvrzuje aktuální formu ve spojení s neotřesitelným třetím místem v tabulce extraligy.

19. kolo: HC ROBE Zubří – SHC Maloměřice 39:22 (17:12)

Nejlepší střelci: Jurka 6, Mořkovský 6/2, Mičkal 4/1, Mazurek a Cibulec 4 – Kučera 6/2, Zeman 4, Koubek 3

Sedmimetrové hody: 6/7 – 4/5 Vyloučení v min.: 6:10

Rozhodčí: Veselý Lukáš, Zelenka Jan

Celý zápis a průběh utkání zde

Trenér hostujícího týmu, František Urban: “Gratuluji Zubří k vítězství, hrálo dnes výborně. Já jsem za první poločas spokojený. Dneska jsme to hráli bez klasického pivota, tam alternovali jiní hráči. Ve druhém poločasu nám hned nevyšel začátek, to jsme byli v oslabení. Pak se Zubří dostalo k laufu a ukazovali pěknou házenou.”

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: “Děkujeme za gratulace. My jsme ten průběh plánovali a absence Hlípaly a Dostalíka nás trochu zaskočila. Je překvapivé, že je jedno koho tam Maloměřice poslaly a vždy to tam fungovalo, Zeman vymetal jednu šibenici za druhou. Těšíme mě, že hráli takovou házenou. Jsem moc rád za atmosféru dneska. My jsme se pak dostali do toho laufu. Jedna pasáž druhého poločasu bylo trochu rozkouskovaná, ale ukázali jsme kvalitu.”

Spojka hostů, Libor Horut: “V prvním poločase jsme byli důstojným soupeřem pro Zubří. Ve druhém poločasu se nám hra rozpadla. Nedokázali jsme reagovat na tempo hry. My jsme tým, který má trochu jiné problémy a musíme se soustředit na jiné zápasy.”

Pivot domácích, Tomáš Bechný: “Měli jsme za cíl dostat zápas co nejdříve pod kontrolu, což se nám podařilo až ve druhém poločasu. Chtěli jsme samozřejmě vyhrát a udržet třetí místo v tabulce.”

Další kolo odehrajeme v pátek 25. února od 19:15 v Lovosicích, utkání bude vysíláno na stanici ČT sport.