Jan Hanus: Posila z Kopřivnice!

Zajímavou posilu jsme získali na jarní část sezóny z Kopřivnice. 19 leté pravé křídlo Jan Hanus začal s házenou v roce 2004 v rodné Kopřivnici. V současné době studuje průmyslovku v Kopřivnici, kde ho letos čeká maturita. Zeptali jsme se Honzy na pár otázek.

hany

Jak vzniklo tvoje hostování v Zubří?

Zubří se mi ozvalo už před sezónou, že by o mě měli zájem, nicméně tenkrát se to ještě nějak nedotáhlo. Trenér Kekrt o mě projevil zájem i v zimní přestávce a to už se kluby dohodly na hostování. Takže jsem rád, že se to nakonec povedlo. Do Zubří jsem se těšil.

Vidíš nějaké rozdíly v tréninku mezi Kopřivnicí a Zubřím?

Rozdíly jsou docela velké. Věděl jsem, že trenér Kekrt je náročný trenér. Absolvoval jsem týden zimní přípravy a byl to docela záhul. (smích) V Zubří taky hraje hodně zkušených hráčů, kteří působili dlouho v zahraničí, takže od nich můžu sbírat zkušenosti, které bych v Kopřivnici nezískal.  Navíc hraju extraligu a nové zkušenosti můžu zúročit i v Kopřivnici, které pomáhám s návratem do extraligy.

Máš za sebou první ostrý zápas v Lovosicích, jak si ho zvládl?

Byly to nervy, byl jsem docela nervozní. Je velká škoda prohry hned v prvním zápase. Navíc, když jsme ještě deset minut před koncem vedli o tři branky. Po zápase jsme si ale s klukama v kabině řekli, že to musíme brát jako ponaučení. Je lepší když se takový zápas nepovede v základní části, než pak prohrát takhle smolně v play-off.

Jak tě přijali ostatní hráči? Bylo nějaké zápisné?

Všichni kluci jsou super. Od první chvíle se cítím dobře a myslím, že mě vzali. Čím více jsme spolu, tím se to zlepšuje. Zápisné samozřejmě bylo, basa kofoly myslím nikoho neurazila. (smích)

autor: Jakub Šimurda