Jako první tým postupujeme do osmifinále Českého poháru

Díky volnému losu 5. kola Chance Extraligy a taky faktu, že odehrajeme příští čtvrtek utkání na Dukle jsme se střetli s Litovlí již tuto středu. Do Litovle neodcestovalo několik opor a šanci dostali tak mladší hráči.

Zápas byl od začátku z naší strany velice vlažný a akce dost nepřesné. V útoku jsme postrádali nápaditost a rychlost, v obraně jsme jen těžko hledali tvrdost. Už v šesté minutě přišla pro naše hráče první výstraha v podobě time-outu Petera Dávida, ten moc nepomohl a druhý oddechový čas si bral ve 14. minutě. Po tomto time-outu už byla k vidění zlepšená hra v defenzívě i v útoku. Během tří minut jsme vývoj prvního poločasu otočili a vedli 10:11. Na naší straně byla převaha mladé krve s přirozenou dravostí. Velice dobře takticky provedenou akci mohli vidět fanoušci, když se v poslední vteřině půle trefil Cibulec a do šaten jsme tak odešli se tříbrankovým vedením.

Ve druhé půli jsme již dominovali. Ukázala se lepší připravenost a tréninková vytíženost. Naši hráči předvedli kombinační házenou a přesvědčivým výkonem jsme tak dokráčeli k postupu do. kola Českého poháru, což je osmifinále.

3. kolo ČP: Tatran Litovel – HC ROBE Zubří 28:37 (13:16)

Nejvíce branek: Prošvic 6/1, Tkadleček 6, Šmíd 4/2 – Cibulec 6, Kucsera 5/2, Kaminski, Pšenica, Kyryljuk a Bajer 4

7m hody: 3/5 – 2/2 Vyloučení: 2:5 (přímá ČK – Tkadleček, ČK – Djurović) Počet diváků: 149

Rozhodčí: Blanár Pavel, Valášek Mojmír

Zápis a průběh utkání

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Litovel nás zaskočila, na což jsem upozorňoval před utkáním. Musel jsem brát rychlé dva time-outy. Potom jsme se dostali do zápasu, poločas jsme vyhráli a pak jsme se trhli a dominovali. Všechno už v druhém poločasu naštěstí fungovalo.“