Jak Reček potrápil Motlíka: Můj nejlepší zápas, smál se zuberský pořízek

Zubří – Házenkáři Zubří v utkání proti mistrovi z Plzně kombinují na devíti metrech, spojky si strojově přesně předávají míč. Najednou se „odnikud“ vynoří pumelice, jako když kopne kůň. Míč proletí v obrovské rychlosti kolem brankáře Západočechů Motlíka, nejlepšího hráče loňské sezony extraligy a obávaného čaroděje mezi tyčemi, a zatřepetá se v síti.

recek
Vzkaz všem extraligovým obranám je formulován dostatečně jasně: seznamte se a zvykejte si – takto střílí Adam Reček, nová posila házenkářů Gumáren Zubří.

Téměř dvoumetrový a 120 kilogramů vážící pořízek, jenž přišel do Zubří v létě, zažil proti Plzni fantastický zápas. Prakticky co vystřelil, to skončilo v síti. „Byl to určitě můj nejlepší za Zubří a jsem strašně moc rád, že to vyšlo zrovna dneska a zrovna proti Plzni,“ culil se po utkání 20letý Adam Reček. Jeho dělovky z devíti metrů budou strašit gólmana Motlíka, oporu Plzně, ještě pěkných pár nocí. „Jsem moc rád, že mi to tam padalo. Je super pocit vidět takto dobrého gólmana tak rozčileného, když dostával góly,“ usmíval se po velmi vydařeném utkání Adam Reček, jenž byl se šesti brankami po Martinu Hrstkovi (7) druhým nejlepším střelcem týmu. Po zápase pak 194 centimetrů vysoká spojka chválila především svoje spoluhráče. „Kluci mi v útoku hodně pomáhali, odblokovávali protihráče, od středních spojek chodily parádní přihrávky a mně to naštěstí střílelo. Kluci mi v tom hodně pomohli,“ děkoval svým kolegům na place Reček, jenž prošel i mládežnickými reprezentacemi.

Stejně jako jeho spoluhráči či domácí trenér i Adam Reček viděl jako klíč k úspěchu defenzivu. „Před Plzní jsme dost trénovali vysunutou obranu 2–4, hodně jsme se chtěli soustředit na Milana Škvařila, jejich nejlepšího střelce. Hlavně jsme se ale snažili hrát velmi tvrdě, to bylo klíčem,“ byl přesvědčen talentovaný házenkář, jenž přišel na Valašsko letos v létě z nedaleké sousední Kopřivnice. Dle svých slov o svém rozhodnutí přijít do Zubří moc neváhal, měl v tom poměrně jasno. „Za nabídku Zubří jsem byl moc rád a bylo mi ctí ji přijmout,“ říká přesvědčivě mladá spojka.

Po pádu Rečkovy Kopřivnice do první ligy se mu nabídek sešlo více, ale nejvíce se mu zamlouvalo právě Zubří. „Přišlo mi to jako nejlepší možnost pro mě. Z Kopřivnice to je zhruba půlhodinka autem, takže v pohodě. S hodně kluky se i znám z mládežnických reprezentací nebo jsme proti sobě hrávali v dorostu, takže i zapadnutí do kolektivu bylo snadnější. Prostě mi po všech stránkách přišlo Zubří nejlepší a zatím to vypadá, že jsem zvolil dobře,“ přemítal po duelu s Plzní Adam Reček.

Jakožto letní nováček si samozřejmě musel projít všemi důležitými procedurami, které na něj pokladníci v kabině nachystali. „Všechno mi kluci samozřejmě spočítali. Zápisné za příchod do týmu, první branku, první vítězství, všechno mám s nimi už vyřízené,“ smál se spokojený hrdina zápasu Adam Reček.

Autor: Marek Havran