iDnes: Zubří potvrdilo nadvládu v házenkářském derby se Zlínem

Okamžitě po svém návratu do extraligy opanovali házenkáři Zlína valašské derby. Jejich nadvláda nad Zubřím však trvala jen rok. V letošní sezoně patří žezlo trojnásobnému českému šampionovi, který vyhrál všechny tři vzájemné zápasy.  „Tohle derby bývá vždycky těžké, proto jsme rádi, že jsme ho zvládli,“ těšilo kouče Zubří Jiřího Kekrta sobotní vítězství 36:27.
hazena-zubri-zlin-080315-20_galerie-980
 Rozdíl ve skóre byl nejvýraznější ze všech střetů, předchozí duely v extralize a čtvrtfinále Českého poháru vyhrál favorit o šest branek. „Vyrobili jsme spoustu technických chyb a neproměnili spoustu šancí. Také jsme nebyli důslední v obraně, což střelci Zubří dokázali využít,“ shrnul trenér Zlína Jiří Mičola. Jeho výběr od začátku jenom dotahoval náskok soupeře, v 37. minutě se přiblížil na tři góly, Zubří ale žádné drama nepřipustilo. Do dějin vzájemné řevnivosti vejde sobotní duel nejnižší návštěvou. Kvůli komerční akci v domovské hale Euronics se musel Zlín přestěhovat do azylu v Luhačovicích, kam si našlo cestu jenom 150 diváků. „Ani se nedivím. Začaly jarní prázdniny. Škoda, že Zubří nepřistoupilo na dřívější termín,“ mrzelo brankáře poražených Miroslava Mahuška. Teď už však vyhlíží příští střetnutí v Litovli, které bude pro Zlín generálkou na vzájemnou sérii v play–out. Kolo před koncem základní části mají Mahušek a spol. jistotu, že začnou na svém hřišti. „Výhoda domácího prostředí bude v sérii klíčová,“ předpovídá Mahušek. Jeho vítěz se automaticky zachrání.

Zubří svého protivníka ve čtvrtfinále ještě nezná, ale pokud v závěrečném kole doma neprohraje s Duklou, půjde do play–off z výhodné druhé pozice.

„To je také náš cíl,“ zopakoval Kekrt.


Autor: Petr Fojtík

Zdroj:http://sport.idnes.cz/hazena-zubri-c9o-/hazena.aspx?c=A150309_2145603_hazena_ald

banner2

You may also like...