iDnes: V Zubří se hraje házená, přijíždí Dukla. Dobrovolní hasiči ruší schůzi

Od sebe jsou vzdáleni na 300 kilometrů, přesto mezi nimi panuje vzájemná řevnivost. Za posledních dvacet let odehráli házenkáři Gumáren Zubří a Dukly Praha bezmála sto mistrovských střetnutí. „Zápasy s Duklou jsou svátkem. Lidi se těší,“ říká před nedělním extraligovým duelem kouč Zubří Andrej Titkov.

Kvůli přímému televiznímu přenosu půjdou diváci na házenou v neděli předobědem (od 10 hodin) místo tradičního sobotního podvečera. „Věřím, že hala bude i tak plná. Vím, že dobrovolní hasiči zrušili schůzi, aby mohli jít na házenou,“ prozradil Titkov. Rivalitu s armádním klubem pamatuje jako hráč, teď ji poprvé okusí jako trenér Zubří před domácím publikem. „Vzájemná utkání, a zvláště v Zubří, měla pokaždé náboj, i když o nic nešlo,“ podotýká Titkov. Ještě před dvěma týdny se zdálo, že v přímém souboji bude v sázce vedení v extralize.

zubri_dukla_7034

Soupeře od sebe dělilo na špici tabulky jenom skóre. Zubří ale po šňůře osmi vítězství dvakrát prohrálo a rázem je za Duklou o čtyři body zpět čtvrté. „Hrajeme najednou jako vyměnění. Divákům hodně dlužíme, je to náš další hráč na hřišti,“ uvědomuje si Titkov. Zatímco na cizích palubovkách je jeho celek v extralize nejlepší, ve své hale klopýtá a domácí trápení vygradovalo porážkou od výrazně slabší Karviné. „To bylo z naší strany pochodové cvičení, které se už nesmí opakovat,“ nabádá Titkov. „Je to v hlavách hráčů. Kvalita mužstva je solidní. Nikdo není zraněný, tým je v dobré kondici. Doma ale hrají kluci opatrněji, bojí se zkazit.“ Zápas s Duklou je pro Zubří posledním v kalendářním roce, po něm bude následovat měsíc a půl trvající odmlka.

A Titkov už přestávku vyhlíží. „Letos mi to stačí. Podzim byl náročný. Až na výjimky jsme nevyhrávali v klidu,“ zmiňuje Titkov. Jaro bude pro klub hektické a slavnostní, připomínat si bude 90 let založení házené ve městě.

Autor: Petr Fojtík

Zdroj:http://sport.idnes.cz/hazena-zubri-dukla-0nn-/hazena.aspx?c=A151218_015028_hazena_ten