iDnes: Opora Zubří Hrstka: Derby s Karvinou jsou pořád specifická

Vzájemné zápasy už nejsou tak vypjaté jako v minulých letech, kdy se pravidelně střetávali ve finále extraligy. Duely házenkářů Zubří s Karvinou však mají pořád říz.
zubri_plzen_0008

„Vždycky jsme je brali jako derby. Jsou specifická pro nás hráče i diváky,“ říká před sobotním domácím utkáním s Karvinou zuberská spojka Martin Hrstka, který se vrátil do mateřského oddílu po čtyřech letech strávených v zahraničí.

V čem je jiná Karviná než v letech, kdy jste proti ní hrával?

Trenér Hudeček jí dává podobný duch. Hráči se tam dost točí, ale kádr mají kvalitní.

Karviná vám uštědřila první prohru sezony, přitom jste nad ní vedli 8:2

Chceme jí prohru vrátit. Víme, v čem jsme udělali chyby, ale nebudu to soupeři prozrazovat. Je důležité, abychom před zápasem o první místo v Plzni neztratili kontakt. Hlavně ale hrajeme doma, kde nechceme ztrácet.

S Plzní a Duklou se přetahujete o vedení. O bod za vámi je Brno. Čekal jste takovou bitvu?

Když jsem se vracel a kluci mi říkali, jaký má kdo kádr, tak jsem si nemyslel, že to bude tak vyrovnané. Nicméně jde jen o první část, to hlavní přijde v play-off.

Klíčové je udržet postavení v první čtyřce, abyste začali čtvrtfinále doma, že?

Je lepší jít do play-off z co nejlepšího místa, ale zažil jsem sezony, kdy nakonec vyhrál šestý tým. Důležitější než postavení je aktuální forma a zdraví hráčů.

Chybí vám zraněný kanonýr Řezníček. Je hra bez něho jiná?

Řezňa je střelec, a pokud mu připravíte pozici, gól dá. Ale házená je kolektivní sport a vymlouvat se na jeho absenci by bylo špatné.

Jak hodnotíte svůj návrat do Zubří? Splnil vaše očekávání?

S umístěním můžu být spokojený a osobní výkony hodnotit nechci. Důležitá je hra mužstva, a čím více mu pomůžu, tím lépe. Osobně se ale cítím dobře.

Ale vynechal jste tři zápasy, proč?

Měl jsem naštípnutý nos. Bylo to nepříjemné, chtělo to čas, aby srostl.

Co říkáte na hru mladého týmu?

Příprava nám moc nevyšla, přišlo dost nových hráčů a trvalo, než si to sedlo. Jak hrál tým loni, nevím, ale teď hrajeme dobře a odpovídá tomu i postavení v tabulce. Všechno vychází z obrany. Pokud funguje, tak se daří i v útoku. Jde o to, abychom vytrvali.

Zdroj:http://sport.idnes.cz/opora-zubri-hrstka-o-zapase-s-karvinou-dyd-/hazena.aspx?c=A141128_082844_hazena_par