iDnes: Obrana Zubří dostane nového šéfa, reprezentanta Říhu

S Coburgem se bije o postup do německé bundesligy, nejlepší házenkářskou soutěž planety si však Tomáš Říha nezahraje. Po sezoně se pivot české reprezentace vrací do mateřského Zubří.
 „Věříme, že to bude obrovská posila, mentálně i herně. Budeme chtít, aby se stal šéfem týmu,“ pronesl Jiří Janošek, člen zuberského vedení.
ROU60b575_221504_990001

Říha se v Německu vyprofiloval v defenzivního specialistu, trenér Andrej Titkov však doufá, že bude platný také v útoku.„Když hrál se mnou, uměl všechno – i dát gól. Je neústupný, neuhne. Vítězný typ, kterých máme v mužstvu málo,“ těší se Titkov na zvučnou posilu.

Jeden z pilířů obrany národního týmu by měl v Zubří především zpevnit defenzivu. „Jsem hrubě nespokojený s hrou obránců,“ řekl Titkov po sezoně.

Stejně jako v té předchozí skončil trojnásobný mistr po základní části na druhém místě, ale podruhé za sebou vypadl ve čtvrtfinále s Karvinou. „Obrovské zklamání. Z výsledků, z předvedené hry v play-off. Vůbec neodpovídala zuberským parametrům – maximální bojovnosti, nasazení, boji do posledních vteřin,“ zlobil se Janošek.

Zubří prostřídalo za poslední tři roky čtyři trenéry, tutocestuvšak letos zavrhlo. Titkov se svým asistentem Pavlem Hrachovcem dostali důvěru, v plánu je oživení kádru.

„Chceme nachystat mančaft na interligu,“ připomněl Janošek, že za rok se vrátí společná česko-slovenská soutěž. „Nevěříme, že to bude fungovat s hráči, kteří si půjdou dvakrát týdně zatrénovat, i když mají obrovské zkušenosti.“

Kromě příchodu Říhy jsou zatím jisté jen dvě ztráty. Kanonýr Řezníček míří do Maďarska, pivot Šíra se dohodl s extraligovým finalistou z Plzně. Na vážkách je setrvání další ostré spojky, Rečka, který v Zubří hostuje z Kopřivnice. Představy zainteresovaných klubů se zatím rozcházejí. „Pevně doufám, že zůstane. Pro mě je to objev roku v našem družstvu, důležitý hráč. Bez něho a Řezníčka bychom museli hrát úplně jinak,“ modlí se Titkov za Rečka.

K Říhovi by rád sehnal ještě dalšího kvalitního obranáře. V klubu také počítají, že šanci dostanou odchovanci z úspěšných dorosteneckých kategorií.

Po měsíčním rekondičním bloku dostanou hráči měsíc dovolené, aby se poté na konci července sešli k letní přípravě.

Autor:Petr Fojtík

Zdroj:http://sport.idnes.cz/obrana-zubri-dostane-noveho-sefa-reprezentanta-rihu-f9r-/hazena.aspx?c=A160518_2246998_hazena_ald

banner2

You may also like...