iDnes: Mistra vychytal Orság. Můj nejlepší zápas, řekl zuberský brankář

V přestávce se rozcvičoval na hřišti, hromobití trenéra Andreje Titkova v šatně neslyšel. „Jak znám Andreje, určitě byl hlasitější a nebylo to na škodu,“ usmíval se zuberský gólman Petr Orság po vítězství 28:25 v Plzni.
Brankář Zubří Petr Orság v akci.

Brankář Zubří Petr Orság v akci. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Hosté ho mistrovi doslova ukradli, ještě v poločase prohrávali 13:19. Pak ale Orság svoji bránu zavřel.

„Často se to neříká, ale já jsem se svým výkonem opravdu spokojený. Takový zápas v mužích a ještě k tomu v Plzni, to se mi ještě nepovedlo,“ lebedil si Orság.

Zaslouženě. Šest inkasovaných gólů za 30 minut a zdeptaní střelci Plzně jsou toho pádným důkazem.

„Ve druhé půli jsem měl spoustu zákroků. Ale samozřejmě mi strašně pomohla naše obrana, já vlastně chytal jen polovinu branky,“ chválil spoluhráče Orság, který přitom začal utkání tradičně na lavičce.

Zubří s jeho podporou našponovalo vítěznou šňůru už na sedm utkání, po polovině základní části nebude horší než třetí. Teď je za vedoucí Duklou jenom o skóre.

Zdroj:http://sport.idnes.cz/petr-orsag-css-/hazena.aspx?c=A151118_2206142_hazena_ald