iDnes: Karvinští házenkáři se přou o rozstřel, první čtvrtfinále rozhodne svaz

Kdo je vítězem prvního čtvrtfinále házenkářské extraligy mezi Zubřím a Karvinou? To není jasné ani druhý den po zápase. A ještě dlouho nebude – výsledek zápasu padne ve čtvrtek 2. dubna, kdy se sejde Soutěžní komise Českého svazu házené. Vznikl totiž spor, kdo měl a kdo neměl po remíze 27:27 právo zasáhnout do rozstřelu ze sedmimetrových hodů. V sobotu ze hřiště odešli jako vítězové hosté z Karviné po rozstřelu, pár hodin po zápase však soutěžní úsek svazu nařídil opakování druhé série rozstřelu kvůli porušení pravidel. K němu však hosté v neděli před druhým utkáním odmítli nastoupit, protože jsou přesvědčeni, že by měl platit výsledek dosažený v sobotu.

zubri_karvina_7061

Po remíze nerozhodla o vítězi ani první série sedmimetrových hodů, v té druhé Karviné zajistil vítězství 6:5 Ivan Ivkovič. Gól dal už v první sérii, v té druhé už byl jediným exekutorem hostů. Dlouho po zápase však svaz ústy manažera soutěžního úseku Jiřího Konečného oznámil, že „druhá série sedmimetrových hodů byla provedena v rozporu s pravidly, jeden z hráčů Karviné v ní házel dvakrát“.

S tím karvinský klub nesouhlasí a argumentuje, že pravidla o sedmimetrových hodech v rozstřelu možnost nominovat opakovaně stejného hráče ve druhé sérii nevylučují.

Klub na svém webu uvedl, že se jeho představitelé na situaci ptali před pokračováním rozstřelu i rozhodčích a delegáta.

„Nemůžu tomu rozumět a pochopit to. Ta legislativa je tak nečitelná. Ale jestli někdo pochybil, tak rozhodčí a delegát,“ řekl v České televizikarvinský kouč Jaroslav Hudeček.

A je přesvědčen, že bude platit výsledek dosažený na hřišti. „Zápas byl odehrán, uzavřen, podepsán. Je to uzamčeno. Věřím, že rozhodne zdravý rozum.“

Domácí kouč Jiří Kekrt situaci příliš nekomentoval. S něčím takovým se setkal poprvé v životě a nechtěl předjímat. „Věřím, že soupis zákonův soutěžním řádu pro ročník 2014/15 platí a svaz podle něj rozhodne,“ řekl jen.

Oba trenéři se ale shodli, že situace před pokračováním série je nepříjemná. Oba týmy proti sobě podruhé nastoupily, aniž by znaly výsledek prvního utkání. „V hlavách hráčů to je, to nevědomí, jak to svaz vyřeší,“ řekl Kekrt. „Mě mrzí, že ta euforie po zápase, ve kterém jsme vstali z mrtvých a otočili ho, zmizela a hráči mají najednou hlavu plnou toho, co bude,“ konstatoval Hudeček.

Druhý zápas vyhrála Karviná 30:25, stav série ale bude známý až ve čtvrtek. „Případem se bude 2. dubna zabývat Soutěžní komise Českého svazu házené a rozhodne po prostudování všech materiálů o dalším postupu,“ uvedl v prohlášení ředitel extraligy Stanislav Svoboda.

Zdroj: http://sport.idnes.cz/zubri-kavina-hazena-ctvrtfinale-prvni-rozstrel-ftr-/hazena.aspx?c=A150329_125213_hazena_ten

foto: Vlastislav Navrtátil