iDNES: Házenkáři Zubří hostí první Plzeň, s níž neprohráli doma čtrnáct let

Házenkáři Zubří hostí první Plzeň, s níž neprohráli doma čtrnáct let.

Před rokem by si sázkaři při pohledu na kurzy sobotního zápasu extraligy házenkářů mezi Zubřím a Plzní ťukali na čelo. Na vítězství obhájců titulu vypsaly internetové kanceláře mimořádně vysoký kurz 3,50, za sto korun na výhru Plzně byste brali chabých čtyřicet.

„Soupeř je favoritem,“ uznává trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola.

Plzeň se vyhřívá na špici tabulky, mistr ztrácí na osmém místě osm bodů. Přesto si na lídra soutěže troufá. „Pokud podají naši klíčoví hráči výkon, na který mají, můžeme Plzeň porazit,“ neztrácí optimismus Mičola. Jeho víru podporuje fakt, že poprvé po dlouhé době není na marodce ani jeden hráč. Fit už je také rozehrávač Šustáček. „Po dvou měsících klidu má ale manko,“ naznačil Mičola, že s ním pro utkání s Plzní moc nepočítá. Větší porci minut než v předchozím kole však dostanou zřejmě Randýsek s Aspiridisem, kteří se do sestavy vrátili ve vítězném zápase ve Frýdku–Místku. Zubří se díky první výhře v novém roce vrátilo do hry o postup do šestičlenné nadstavby o titul. Na šesté Brno ztrácí pět kol před koncem základní části tři body. „Pořád platí, že potřebujeme vyhrát zbývající tři domácí zápasy a také v Přerově,“ vytyčil Mičola cestu do nadstavby. Plzeň dorazí na Valašsko bez reprezentanta Bečváře, který po podzimní části přestoupil do Německa. „Jeho ztrátu bych přirovnal k odchodu Jurky z našeho týmu,“ připomněl Mičola, že také Zubří přišlo v zimě o svého kanonýra. „I bez Bečváře ale dokázala Plzeň jasně vyhrát v Kopřivnici,“ upozornil. Jenže v Zubří se jí dlouhodobě nedaří. V novém tisíciletí vyhráli domácí všech 16 vzájemných zápasů. Vsadíte si, že zvítězí i v sobotu od 18 hodin?

Zdroj:http://sport.idnes.cz/hazena-zubri-pred-zapasem-s-plzni-dqh-/hazena.aspx?c=A130215_103210_hazena_ten