I přes výpadek ve druhém poločasu jsme v Maloměřicích zvítězili

Úvod utkání byl ze strany obou soupeřů vyrovnaný, domácí Maloměřice si postupně vytvořily dvoubrankový náskok, který hosté ze Zubří v 6 minutě srovnali. Maloměřice přesto stále měly navrch o jednu branku až do 12 minuty, kdy se stav otočil na 5:6 ve prospěch hráčů Zubří. Tento náskok se dařilo hostům postupně navyšovat, především úspěšnou střelbou z křídel a zároveň sérií brankové neproměněných šancí domácího mužstva, až na konečný výsledek prvního poločasu 12:18 pro hostující mužstvo.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a dvěma brankami za sebou odskočili již na rozdíl osmi branek. Ovšem sérií výborných zákroků domácího brankáře Michala Mazače maloměřičtí dokázali do desáté minuty snížit opět na rozdíl šesti branek. Následovala pasáž několika vyloučených hráčů na obou stranách, což lépe využili domácí, opět za nemalého přispění výbornými zákroky Michala Mazače a ve dvacáté druhé minutě snížili stav utkání na rozdíl tří branek. Bohužel v závěru utkání přišla série vyloučených hráčů domácího celku, což umožnilo hostům ze Zubří již tento náskok udržet až do závěrečného hvizdu.

Závěrem je nutné vyzvednou vynikající diváckou kulisu v hale i za nemalého přispění fanoušků ze Zubří, což bohužel díky přijatým proticovidovým opatřením si v příštích utkáních nebudeme moci zopakovat.

SHC Maloměřice – HC ROBE Zubří 27:30 (12:18)

Nejvíce branek: Ipser, Osoba a Kučera 4 – Mičkal 7/3, Jurka 6, Hlinka 5

Vyloučení: 14:8 (přímá ČK – Fiala)

Ohlasy trenérů:

Michal Tonar:

Otázka: Od 18 minuty první půlky to vypadalo, že utkání máte pevně pod kontrolou a nakonec skoro drama, kde jste viděl příčiny?

No přesně tak, tohleto je taková ta daň těhle těch mladejch hráčů, kteří se s extraligou teprve seznamují, tohle se jim nesmí stát, to si nemůže nikdo dovolit, takový výpadek. To si nemůžou dovolit ani zkušení hráči, natož takový mladí hráči. Měl jsem výhrady k první desetiminutovce, na to jsme se speciálně připravovali, ale neprovedli jsme to. My jsme odehráli opravdu slušné utkání s Duklou a někteří hráči začali lítat někde v oblacích. Doufám, že je to otázka jednoho týdne a zase se vrátíme nohama na zem. Maloměřice nás pak málem smázly, ale my to potřebujeme jako sůl.

Vít Musil

První poločas se nám nepodařilo ubránit křídla, dostali jsme z nich snad 10 gólů, a tím nám zápas utekl o 6 branek, Ve druhém poločase jsme prohrávali už o 8 branek, pak jsme zlepšili hru, soupeř dělal nějaké chyby a my jsme se dostali zpět do hry a stáhli jsme náskok soupeře na dva góly. V posledních 5 minutách jsme udělali dvě zbytečné technické chyby, které soupeř potrestal dvěma góly do prázdné branky. To už potom znamenalo, že jsme nemohli dotáhnout ten závěr zápasu, ale myslím, že to bylo z naší strany hezké utkání, po těch dvou posledních to byl určitě výrazně zlepšený výkon. Na Josefovi Jonášovi je vidět delší herní přestávka ale herním projevem je to pro nás velký příslib do budoucna.