I druhým kolem EHF poháru jsme prošli hladce, bulharský Loveč jsme deklasovali

2.kolo EHF European cup (pátek): HC ROBE Zubří – HC Osam Lovech 46:20 (26:10)

 

Díky vzájemné dohodě Zubří s Lovečem se obě utkání odehrály v Zubří. Bulhaři postupovali přímo do druhé kola, Zubří muselo v prvním kole vybojovat postup skrze kyperský Apoel HC. První z utkání druhého kola se odvíjelo od samého začátku podle not domácích. V osmé minutě Zubří vedlo 7:1 načež si hosté vyžádali time-out. Ten nic velkého nezměnil a trend vývoje skóre hovořil jasně v prospěch Valachů. Nejsilnější dva články bulharského celku (střední a levou spojku) dobře zvládla zuberská obrana a díky eliminaci těchto dvou hráčů se Loveč na nic nezmohl. Poločas domácí v pohodě vyhráli 26:10 a díky velké zápasové pohodě nechal Peter Dávid odpočinout klíčové hráče, na hřišti tak strávili početnou dobu mladíci a hráči méně vytěžovaní.  

 

Domácí si tak pohlídali celý průběh utkání a nepřipustili žádné drama.  

 

Nejlepší střelci: Jurka 8, Mořkovský 6, Pšenica a Mičkal 5  – Stanchev 5, Boyadzhiev 4, Chakmakov a Simeonov 3

Rozhodčí: Panayides Georgios, Andreou Marios

Sedmimetrové hody: 2/2 – 0/0 Vyloučení v min.: 4:2

Kompletní zápis i statistiky pátečního utkání zde

 

Střední spojka hostujícího týmu, Simeonov Victor: “Byla to pro nás velká čest, hrát zde v Zubří. Domácí jsou silný tým, mají dobře připravené hráče. Můj úkol je zde rozvíjet bulharskou házenou a jsem rád, že jsme zde hráli i když bylo Zubří lepší a zaslouženě vyhrálo.”

 

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: “Jsem rád, že Lovech o nás takto hezky mluví. My jsme se nachystali na to nejsilnější, co soupeři mají, tedy levou a střední spojku. My jsme šli s cílem eliminovat tyto dva hráče, vycházeli jsme vysoko z obrany. My jsme založili úspěch na pevné obraně a hned na začátku zápasu jsme rozhodli. Jsem rád, že jsme porotovali kádr a hlavně, že se nestalo to, co na Kypru. Těšíme se na zítra, máme aspoň klid před zítřejším utkáním.”

 

Pivot domácího týmu, Lukáš Hybner: Pro“ nás bylo důležité zachytit začátek zápasu, což se nám podařilo. Už to šlo samo, nepřipustili jsme žádné zaváhání, takže velká spokojenost.”

 

Foto z prvního zápasu na našem Facebooku 

 


 

2.kolo EHF European cup (sobotní odveta): HC Osam Lovech – HC ROBE Zubří 22:43 (11:24)

 

Odvetný zápas nepřinesl žádné překvapení, hostující tým (v odvetě Zubří) nepřipustil větší překvapení. Vstup do zápasu hodně napověděl. Valaši se dostali v 11. minutě na 6tibrankový náskok, který neustále navyšovali. O deset branek to bylo na začátku 20. minuty a všem divákům mohlo tak být jasné, že se Zubřané hladce probojují do dalšího, tedy 3. kola EHF European cupu. V Druhém poločasu si Zubří vypracovalo až dvacetidvoubrankový náskok. Ten pak Bulhaři je zkorigovali na konečných 22:43. 

 

Nejlepší střelci:  Chakmakov 10, Stanchev 5, Simeonov 3 – Jurka 9, Mořkovský, Bajer a Fiala 5 

Rozhodčí: Panayides Georgios, Andreou Marios

Sedmimetrové hody: 5/6 – 3/4 Vyloučení v min.: 2:6

Kompletní zápis i statistiky sobotního utkání zde

 

 

Soupeře pro třetí kolo budeme znát v pondělí 25. října, v 15 hodin začíná losování. 

banner2