Hranice nám body sebraly, přesto končíme sezónu na pátém místě!

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří prohráli v posledním utkání sezony v 10. kole nadstavby doma s Hranicemi. Valaši, kteří obhajovali loňský titul, i přes porážku díky lepším vzájemným zápasům s Plzní udrželi konečnou pátou příčku. Velký význam mělo sobotní vítězství pro Hranice, které díky němu slaví historické extraligové stříbro. Mistrem se už s předstihem stal Jičín, poslední hrací víkend ještě také rozhodl o bronzu Dukly Praha.

ZUBŘÍ – HRANICE 26:31 (10:17)

V zápasy byly karty rozdány jasně. Zatímco domácím šlo „jen“ o pátou příčku, Hranice měly všechno ve svých rukou a šlo jim o hodně. Porážka by znamenala čtvrtou příčku, remíza bronz a výhra pro klub historické stříbro. A podle toho to také na palubovce vypadalo. Kromě prvních pěti minut to byla od začátku do konce jasná záležitost hostujícího celku, který si utkání naprosto pevně ukočíroval až do úspěšného konce. Hraničtí, dirigovaní hlavně Tůmou a Stržníkem, který loni jako kapitán dovedl Zubří k titulu, si od začátku šli za svým cílem. Už v poločase vedli Hraničtí o šest gólů, v průběhu druhé půle pak dokonce až o deset branek a Zubří zkorigovalo hrozící debakl až v závěru na konečných pět gólů. „Od první do poslední minuty měly Hranice viditelně větší chuť po vítězství. U všech míčů byli hosté dříve, my jsme byli horší v obraně i v útoku a s takovou hrou jsme nemohli vůbec pomýšlet na úspěch,“ hodnotil nepovedenou derniéru sezony trenér Gumáren Zubří Aleš Kořínek. Největším faktorem, který zápas ovlivnil, byla obrovská motivace Hranic, kterým prostě šlo o více, než domácím.

„V tom byl skutečně asi největší rozdíl. Hranice věděly, o co hrají, a všichni hráli na hranici sebeobětování. Naopak my jsme se po celý zápas trápili, zakončení nemělo tu správnou šťávu, takhle jsme nemohli uspět. Na jednu stranu chápu jasnou motivaci Hranic, ale na druhé straně mi vůbec nejde do hlavy, že jsme to takto soupeři odevzdali,“ neskrýval zklamání Aleš Kořínek. V táboře Hranic naopak po zápase mohla vypuknout velká radost. Cement díky výhře přeskočil Lovosice i Duklu Praha a slaví tak historické extraligové stříbro. „Přestože všichni věděli, o co hrajeme, před utkáním jsem žádnou nervozitu v kabině nepociťoval. Kluci byli spíš nahecovaní a odhodlaní udělat ten poslední krok a napravit tak všechny malinké zakopnutí během sezony,“ přiblížil atmosféru v kabině Hranic před klíčovým duelem celé sezony kouč Libor Hrabal. Jeho svěřenci projeli zápasem jako nůž máslem, ani jednou nezakolísali a o jejich úspěchu byla jasno už dávno před koncem zápasu. Po vítězství v Českém poháru

zubri_jicin_20130202_0035

„Hráči dodržovali taktické věci, takže vše fungovalo, jak má. Druhé místo v extralize a vítězství v Českém poháru, to je pro nás neskutečný úspěch. Kdyby mi někdo před sezonou pověděl, čeho všeho letos dosáhneme, tak bych mu asi moc nevěřil. Na druhou stratu tým byl cíleně a dobře posílený, měli jsme údernost spojek. Věřil jsem, že postoupíme mezi nejlepších šest. V koutku duše jsem věřil, že v nadstavbě nějakou medaili uděláme, ale nikde jsme to nechtěli říkat nahlas. Šli jsme zápas od zápasu za svým cílem a dnes můžeme slavit,“ zhodnotil sezonu stříbrných Hranic trenér Libor Hrabal.

Zubří: Janků, Orság – Bechný 8/5, Václav 4, Poloz 3, Šlachta 2, Horut 2, Šustáček 2, Trifunovič 2, Mičkal 2, Douda 1, Randýsek, Večeřa, Přikryl, Dědek,. Trenér: Aleš Kořínek. Nejvíce branek Hranic: Tůma 11, Stržínek 9, Šíra 4.

Další výsledky: Lovosice – Dukla Praha 29:24, Jičín – Plzeň 26:23

zdroj:valassky.denik