Hororový začátek nás málem stál proti Jičínu body

Tým v karanténě, koronavirová opatření a další problémy postihly Zubří na začátku října a nemohlo tak odehrát šesté kolo proti Jičínu. Proto byl tedy zápas přesunut a dohrál se až 20. ledna. Zubří se v poslední době s Jičínem potkávalo docela častěji, a to z toho důvodu, že Zubří jezdí na letní turnaj do Jičína. Z tohoto pohledu se týmy dobře znají a kvalitní příprava na zápas určitě proběhla na obou stranách.

Zápas začali bezesporu lépe hosté, kteří se dostali během chvíle do vedení 0:5! Hrůzostrašný začátek ze strany Zubří. První jejich gól přišel až v 8 minutě. Od té doby ztrátu Zubří stahovalo. Jičínu se ale pořád dařilo v útoku, a tak stále svůj náskok držel. Zlom nastal ve 20. minutě, kdy domácí stáhli celé manko a stav byl 8:8. Poté se dostalo Zubří do vedení o dvě branky, nicméně se Jičín lehce nedal a vedení si vzal 5 minut do konce poločasu zpět. Posledních 5 minut 1. poločasu Zubří vyhrálo 4:2 a poločas tak skončil 14:12. Druhý poločas začali lépe Zubřané a v 33. minutě vedli 17:13. Na góly domácích odpověděli Jičínští rychle a snížili na rozdíl jedné branky. Největší rozdíl, kdy Zubří vedlo byl 15 minut před koncem, skóre bylo 24:18 a už to vypadalo z pohledu Zubří velice slibně. Byť se Jičín snažil otočit nepříznivý vývoj zápasu, vždy dokázali vsítit jen jednu branku v řadě. Za to domácí nasázeli vždy 2 góly po sobě. Pohlídali si tak slušný náskok a zaslouženě vyhráli.

6. kolo: HC ROBE Zubří – HBC RONAL Jičín 32:27 (14:12)

Nejlepší střelci: Mořkovský 10/2, Jurka 7, Hlinka 4 – Šulc 6, Kovařík 5, Krahulec 3

Rozhodčí: Blanár Pavel, Opava Jiří

Sedmimetrové hody: 2–2 Vyloučení: 6:8

Trenér domácího týmu Michal Tonar: „Začátek byl hororový. Už při rozcvičce bylo vidět na klucích, že se jim zase něco honí hlavou. Čtvrt hodiny nám trvalo se z toho oklepat. Od 20. minuty to bylo od nás už dobré, začala fungovat obrana s brankářem. Sebevědomí našim hráčům začalo narůstat. Byl tam moment, kdy to mol Jičín zlomit, ale jsem rád, že jsme to ustáli. Na konci jsme to už kontrolovali a oba týmy byly rády, že utkání skončilo.“

Trenér hostujícího týmu Petr Mašát: „Gratulace Zubří k zasloužené výhře. My jsme sem jeli s cílem bodovat a nechat Zubří v tabulce tam, kde se teď nachází. I ty cíle do začátku zápasu se povedly, v 6. minutě 0:5, ale házená se nehraje čtvrt hodiny a v dnešní házené vedení o pět branek není nic extra. Přesto si myslím, že jsme zde mohli hrát lépe. Zlom byl okolo 43. minuty, kdy jsme byli mínus jeden gól, házeli jsme sedmičku a měli jsme přesilovku. Z toho to skočilo na mínus čtyři branky. Dělali jsme technické chyby a Zubří dávalo jednoduché góly. Jsem zklamaný za ten druhý poločas.“

foto: Aleš Mičola